مروری بر وقایع و خبرهای در مورد سلماس و خبرهای ارسالی توسط نویستده به خبرگزاری ها

مجلس آماده ارايه متمم بودجه براي حمايت از زلزله زدگان

مجلس آماده ارايه متمم بودجه براي حمايت از زلزله زدگان
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : این کمیسیون و نمایندگان مجلس آماده ارایه متمم برای بودجه سالجاری کشور در حمایت از زلزله زدگان هستند.
آقای علی اکبر آقایی در بازدید از مناطق زلزله زده اهر، هریس و ورزقان ، افزود: چنانچه نیاز باشد مجلس آمادگی کامل دارد برای حمایت و پشتیبانی بیشتر مالی از مناطق و اهالی زلزله زده در قالب طرح و یا لایحه وارد عرصه شود.
وی نیاز اصلی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی را ساخت اماکن دایمی برای زلزله زدگان اعلام کرد و گفت : تلاش می کنیم با مشارکت خیران مسکن ساز و مدرسه ساز و حمایت تشکل های مردمی مدارس ، مساجد ، مکان های عام المنفعه و اماکن عمومی مناطق آسیب دیده را با مشارکت خیران بازسازی و نوسازی کنیم.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود : مجلس آمادگی دارد با هماهنگی های لازم و پشتیبانی رییس مجلس در روند اجرایی ساخت و ساز روستاها تسریع نماید.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-382.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:37 | توسط : سلماس پرس  | 

نماینده مردم سلماس در مجلس: تولیدکنندگان نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند

نسخه چاپيارسال به دوستان
نماینده مردم سلماس در مجلس:
تولیدکنندگان نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدکنندگان نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند در این صورت شاهد تحقق اقتصادی مقاومتی خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند

علی‌اکبرآقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: رفع موانع بر سر راه تولید و تجارت از الزامات اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای توسعه پایدار و مبارزه با تحریم‌های دشمنان اقتصاد مقاومتی است، افزود: در شرایط حاضر کشورهای غربی با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و سیاسی در صددند به لحاظ اقتصادی کشور ما را با مشکل مواجه سازند از این رو محور قرار دادن اقتصاد مقاومتی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و تولید داخل، کشور را به سمت آبادانی و توسعه سوق می‌دهد چرا که چرخ‌های اقتصادی کشور را سریع‌تر به حرکت درمی‌آورد و تولیدکنندگان با امیدواری بیشتری تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه رونق کسب ، کار و تولید، گردش سرمایه در داخل کشور از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: با تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال مناسب برای جمعیت بیکار فراهم می‌شود و به جای برنامه‌ریزی برای واردات، امکانات داخلی در راستای صادرات به کار گرفته می‌شود.

آقایی در ادامه سخنان خود دستاوردهای اقتصادی مقاومتی را نیز برشمرد و گفت: میدان دادن به نخبگان در عرصه‌های مختلف از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی است که زمینه‌های امروز بیش از هر زمان دیگری در کشور فراهم است.

رئیس کمیسیون عمران و نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به برگزاری اجلاس غیر متعهدها در ایران نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در ایران در تهران جایگاه جمهوری اسلامی در جهان و منطقه را ارتقا و به دنیا نشان می‌دهد که ایران از ثبات و امنیت کاملی برخوردار است.

آقایی با بیان اینکه برگزاری اجلاس غیر متعهدها معادلات غرب در ارتباط با ایران را به هم ریخته است، تصریح کرد: از جمله آثار مهم این اجلاس تقویت بیداری اسلامی است، ملت‌ کشورهای مسلمان که زیر سلطه حکام وابسته و مستبد زندگی می‌کنند با پشتگرمی ایران قدرتمند و اثرگذار در صحنه‌های بین‌المللی با عزم و اراده قوی به آزادی خود امیدوار شده و ریشه‌های وابستگی کشورهایشان به استکبار جهانی را قطع می‌کنند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-381.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۱ساعت 14:32 | توسط : سلماس پرس  | 

نماینده مردم سلماس در مجلس:اجلاس غیر متعهدها در ایران علامت خوبی برای غربی ها نیست

نماینده مردم سلماس در مجلس :

اجلاس غیر متعهدها در ایران علامت خوبی برای غربی ها نیست

ارومیه - رئیس كمیسیون عمران و نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت : برگزاری اجلاس غیر متعهدها در ایران علامت خوبی برای غربی ها نیست .

اجلاس غیر متعهدها در ایران علامت خوبی برای غربی ها نیست

علی اكبر آقایی روز یكشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: دولت های غربی به خصوص آمریكا از برگزاری شانزدهمین اجلاس غیر متعهدها در تهران به هراس افتاده اند و اعتراف می كنند كه این اجلاس آثار بزرگ و ماندگاری در معادلات جهانی به نفع ایران و به ضرر غرب برجای خواهد گذاشت.

وی اظهار داشت : غربی ها به خوبی می دانند كه برگزاری این اجلاس در تهران، جایگاه جمهوری اسلامی در جهان و منطقه را ارتقاء خواهد داد و به دنیا نشان خواهد داد كه ایران از ثبات و امنیت كاملی برخوردار است .

نماینده مردم سلماس ادامه داد : این اجلاس ضمن آنكه معادلات غرب در ارتباط با ایران را به هم خواهد ریخت ، موجب فعال تر شدن دیپلماسی جمهوری اسلامی و در هم شكستن تحریم ها و سنگین تر شدن وزنه ایران در مقابل كشورهای موافق تحریم خواهد شد.

آقایی، تقویت بیداری اسلامی را یكی از آثار مهم این اجلاس دانست و اظهار داشت: ملت های مسلمانی كه زیر سلطه حكام وابسته و مستبد زندگی می كنند با پشتگرمی ایران قدرتمند و اثرگذار در صحنه های بین المللی با عزم و اراده قوی به آزادی خود امیدوار شده و ریشه های وابستگی كشورهایشان به استكبار جهانی را قطع خواهند كرد.

نماینده مردم سلماس با اشاره به حضور بیش از 40 كشور با عالی ترین سطح در این اجلاس گفت: حضور این تعداد از رهبران كشورها در ایران پیام بزرگی به غرب خواهد داشت و آن اینكه ایران كشور قدرتمند و اثرگذار در سطح جهانی است، تلاش 33 ساله آنها برای انزوای جمهوری اسلامی هیچ اثری نداشته است.

وی اضافه كرد : با توجه به بحرانهای اخیر منطقه و تحولات بوجود آمده در كشورهای غربی مانند جنبش والستریت و اعتراضات مردمی در مناطق مختلف اروپا اهمیت این اجلاس مضاعف كرده است.

آقایی اجلاس غیر متعهدها را فرصتی بزرگ برای ایران دانسته و اظهار داشت : برگزاری این اجلاس در كاهش بحران های منطقه ، خنثی سازی تحریم ها علیه ایران و احقاق حقوق هسته ای ایران نقش موثری ایفا خواهد كرد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-380.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۱ساعت 11:52 | توسط : سلماس پرس  | 

دوئل شهید كريم امراهي قره قشلاقی با يك جنگنده

يك روز قبل از شهادتش به مادرش گفت: «مادر، نمي‌دانم چكار كرده‌اي كه من شهيد نمي‌شوم؟ حلالم كن؛ و مادرش در حالي كه اشك امانش نمي‌داد، گفت: پسرم شيرم حلالت باشد، من از تو راضي‌ام.»
به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، كريم امراهي يازدهم شهريور ماه سال 1332 در روستاي «قره قشلاق» سلماس چشم به دنيا آمد. تحصيلات خود را تا كلاس پنجم ابتدايي ادامه داد و سپس براي مدتي ترك تحصيل كرد و به شغل بنايي پرداخت. پس از مهاجرت به سلماس به همراه خانواده‌اش با «شكوفه اختري» ازدواج كرد كه ثمره اين ازدواج چهار فرزند است.

اختري مي‌گويد: «قبل از ازدواج، ايشان را به خاطر اخلاق خوبي كه داشتند مي‌شناختم. در ميان خانواده‌ فردي لايق بود. بعد از ازدواج در مدرسه «اميركبير» سلماس شبانه تحصيل كرد و تا دوم راهنمايي پيش رفت.» اوايل انقلاب تحصيل را رها و براي پيروزي انقلاب تلاش كرد. در تمامي راهپيمايي‌هاي ضدطاغوتي شركت و در تامين احتياجات مردم كوشش زيادي كرد.

«در زمان خدمت به خاطر روحيه انقلابي‌اش تعدادي از جوانان را به خدمت سپاه جذب كرد. زماني كه به منزل مي‌آمد، بيشتر از يكي دو ساعت نمي‌ماند و مي‌گفت: بايد بروم، بچه‌ها تنها هستند. پيرو سخنان امام (ره) و مسئولان بود و به گفته‌هاي آنها عمل مي‌كرد. خدمت در سپاه و جبهه را هم يك وظيفه شرعي مي‌دانست.»

اولين دوره آموزشي خود را در «پادگان خاصاران» تبريز به پايان برد. ابتدا مسؤوليت بررسي پايگاه‌هاي سلماس را برعهده داشت و پس از مدتي، معاون محور «خناون» شد و چندين سال در اين محور مشغول خدمت بود و سپس مسؤول اين محور شد. چون منطقه كردستان آلوده بود، شب و روز نداشت و كار و زندگي‌اش را در مبارزه و فعاليت در پايگاه‌ها و نگهباني در خيابان‌ها مي‌گذراند. پس از مدتي به گردان حضرت رسول(جندالله) منتقل شد و معاون آن گردان شد. سال‌ها فرماندهي گردان امام حسين (ع) را بر عهده داشت تا اين كه در سال 1365 فرمانده «گردان جندالله» سلماس شد. مي‌گفت كه «من وقتي فرماندهي اين گردان را عهده‌دار مي‌شوم، در حقيقت امنيت كردستان و سلماس را بر عهده مي‌گيرم و اجازه نمي‌دهم هيچ يك از محرومين منطقه از دست حزب دموكرات زجر بكشند.»

كريم با سمت فرماندهي گردان امام حسين (ع) در مناطق حاج عمران، سردشت و كربلاي 2 فعاليت‌هاي زيادي را انجام داد.

كاظمي از همرزمان امراهي مي‌گويد:«در منطقه سردشت، عراق تك زده بود و ما دو روز در محاصره دشمن بوديم ولي با راهنمايي‌ها و شجاعت‌هاي امراهي دشمن نتوانست داخل پايگاه شود. به دستور وي اسلحه‌ها را زمين گذاشتيم و با نارنجك به مبارزه ادامه داديم و با تدبيري كه كريم انديشيد، موفق به از بين بردن هفت نفر و گرفتن 28 نفر اسير شديم و مقدار زيادي غنايم و مهمات جنگي نصيب ما شد.»

قنبرپور دیگر همرزمش مي‌گويد:«كريم فردي متواضع و لايق در فرماندهي بود به طوري كه هر وقت نياز مي‌شد و دستور پاكسازي منطقه مي‌رسيد، حتي در شب، خطر را به جان مي‌خريد. هنگام استراحت نيروها را در مسجد براي نماز و سخنراني برادران فرهنگي جمع مي‌كرد و اعتقاد داشت كه آگاهي و معرفت و معنويت در بالا بردن روحيه جوانان نقش اساسي دارد. فردي منظم، صبور، متقي، معتقد به ولايت فقيه و خستگي‌ناپذير بود.»

يكي ديگر از همرزمانش نقل مي‌كند:«در يكي از مناطق عملياتي حاج عمران، هواپيماهاي عراقي از ارتفاع پايين روي سرما مانور مي‌دادند و با مسلسل هواپيما شليك مي‌كردند. چون منطقه فاقد پدافند هوايي بود رزمندگان با سلاح‌هاي سبك به آن‌ها تيراندازي مي‌كردند. در اين موقع كريم با آر.پي. جي به سوي يكي از هواپيماها شليك كرد كه مورد اصابت قرار گرفت و سقوط كرد.

همسرش مي‌گويد: «به اسلام،روحانيت و قرآن ايمان داشت. بچه‌ها را به مساجد و دعاي كميل مي‌برد و به آن‌ها سفارش مي‌كرد كه نسبت به نماز،درس خود و اهداف انقلاب و امام كوشا باشيد و راه و رسم انقلاب را بياموزيد.

تيموري ديگر همرزم امراهي مي‌گويد: «بعد از انجام ماموريتي در مهاباد، طي پيامي از آنجا به طرف سلماس حركت كرديم. شب گردان شب را در پادگان «سليمان خاطر»،گذراند و كريم به مقر گردان قدر در «كردوان» رفت. صبح فرمان حركت داده شد و به سمت منطقه دوستان حركت كرديم. ساعت 5 بعد از ظهر نهم شهريورماه سال 1368 به آن جا رسيديم. كريم از گردان جدا شد تا ادوات را در محلي به نام «ميدانار» مستقر كند. پس از مدتي ناگهان صداي شليك آر.پي. جي شنيده شد كه بعد از آن تيراندازي هم شروع شد و كريم به همراه چند نفر از نيروهايش به شهادت رسيد.

کریم امراهی دهم شهريورماه شال 1368 در روستاي «دوستان» منطقه كتبان و در حين پاك‌سازي منطقه از حزب دمكرات به شهادت رسيد و پيكر پاكش در سلماس به خاك سپرده شد.

حضور گسترده مردم در تشييع پيكر شهيد امراهي باعث شد خاكسپاري‌اش چهار ساعت طول بكشد


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-379.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۱ساعت 11:34 | توسط : سلماس پرس  | 

ايجاد آشپزخانه سيار در مناطق زلزله زده

ايجاد آشپزخانه سيار در مناطق زلزله زده

فرماندار شهرستان سلماس، گفت: شهرستان سلماس بالغ بر 100 ميليون تومان به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي كمك كرده است.

“مرتضي نظري“ در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه آذربايجان‌غربي، با اشاره به اينكه مردم سلماس خود طعم تلخ زلزله را چشيده‌اند، افزود: در همان لحظه‌هاي اول وقوع حادثه مديريت بحران تشكيل جلسه داد و مردم نوع دوست سلماس نهايت همكاري را براي كمك‌رساني به مردم زلزله زده را با ما داشتند.

وي تصريح كرد: يكي از شاخص‌ترين كمك‌هاي شهرستان سلماس براي مردم زلزله زده ايجاد آشپزخانه سيار در مناطق زلزله‌زده است.

وي گفت: 24 آشپزامدادگر از سلماس هر روز براي 1000 نفر غذاي گرم آماده مي‌كنند تا مردم زلزله‌زده بتوانند ازغذاي گرم استفاده كنند.

فرماندار شهرستان سلماس با اشاره به اينكه در همان لحظات اول وقوع زلزله سه دستگاه آمبولانس از طرف هلال احمر استان به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند، افزود: 40 نفز امدادگر كه 14 نفر به صورت تيم تخصصي آواربردار هستند در اين مناطق حضور يافتند.

نظری اضافه كرد: در روزهاي آينده امام جمعه‌، فرماندار و نماينده شهرستان سلماس از اين مناطق بازديد خواهند كرد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-378.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۱ساعت 11:33 | توسط : سلماس پرس  | 

عید سعید فطر بر شما مبارک باد


همیشه وقتی مهمونی ها تموم میشه، حس غریبی دارم...
چه برسه به این دفعه که مهمونی خدا داره تموم میشه...


خدایا به ما توفیق ده تا از کسانی باشیم که حاصل دسترنج یکماه ی خود را در رمضان، از این به بعد هم حفظ کنیم.(آمین)

 

و چقدر سخت است که این عزیزترین عید را بدون آن عزیزترین غایب از نظر بگذرانیم... اللهم عجل لولیک الفرجاین عید فرخنده را به همگی شما عاشقان و دلدادگان صیام تبریک و تهنیت عرض می نمایم.منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-377.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۱ساعت 11:30 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: کودتای 28 مرداد سرمنشأ خیانت آمریکاست

امام جمعه سلماس:
کودتای 28 مرداد سرمنشأ خیانت آمریکاست

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: کودتای 28 مرداد سرمنشأ خیانت آمریکا در ایران و لکه ننگی بر تاریخ کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در خطبه نخست با اشاره به فرازهایی از خطبه شعبانیه پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: ماه رمضان، ماهى است که آغازش رحمت، میانش آمرزش، و پایانش اجابت و آزادى از آتش دوزخ است در روزهای پایانی این ماه از خداوند، حاجات خود را بخواهید و با طلب بهشت و عافیت از آتش دوزخ به خدا پناه ببرید.

وی روز قدس را روز حیات مجدد اسلام دانست و گفت: در این روز مسلمانان و مردم آزاده در مقابل دشمنان اسلام به پا می‌خیزند، زیرا روز قدس روز انزجار عمومی از غاصبان فلسطین و دفاع از اسلام و ارزش‌های والای انسانی است.

موسوی با بیان اینکه حرکت مردم در روز قدس برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، از حضرت امام خمینی(ره) به یادگار مانده است، ادامه داد: روز قدس متعلق به مردم و اسلام است و امسال اهمیت آن نسبت به سال‌های گذشته به دلیل بیداری مردم جهان بر ضد استکبار و صهیونیست بیشتر است.

موسوی در ادامه با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد 1332 آمریکا را عامل اصلی آن معرفی کرد و گفت: آمریکایی‌ها در این روز برای تامین منافع خود در مقابل مردم ایران ایستادند و محمدرضا شاه را دوباره به قدرت بازگرداندند.

امام جمعه سلماس با بیان اینکه کودتای 28 مرداد سرمنشأ خیانت آمریکا در ایران است، تصریح کرد: کودتای 28 مرداد از حوادث عبرت‌آموز و تلخ تاریخ اسلام است که با تفکر و تامل در آن می‌توان از تکرار چنین حوادثی در کشور جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه ناکامی مصدق در ایجاد دموکراسی مورد نظرش همچون لکه ننگی بر تاریخ کشور بر جای ماند و تراژدی اسفباری برای تمام‌ دوستداران ایران شد، گفت: امروزه مردم ایران اسلامی فعال و آگاه سیاسی هستند و با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای رشد و توسعه کشور گام بر‌ می‌دارند.

امام جمعه سلماس در پایان با بیان اینکه هفته دولت نماد خدمت‌رسانی و عدالت‌محوری است، اذعان داشت: هفته دولت نماد تلاش و ولایت‌مداری است و احیای دین، گسترش عدالت و حل مشکلات مردم باید به صورت عملی مدنظر قرار گیرد و بدنه اداری کشور از سرعت و تحرک لازم برخوردار باشد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-376.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:34 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس كمیسیون عمران مجلس:روز قدس روز فریادهای عدالتخواهانه مسلمانان در مقابل زورگویان است

رئیس كمیسیون عمران مجلس:

روز قدس روز فریادهای عدالتخواهانه مسلمانان در مقابل زورگویان است

سلماس، ارومیه - رئیس كمیسیون عمران و نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: روز قدس روز فریادهای عدالتخواهانه ملتهای مسلمان بر ضد استكبار جهانی و غاصبان سرزمین های اسلامی است.

روز قدس روز فریادهای عدالتخواهانه مسلمانان در مقابل زورگویان است

علی اكبر آقایی روز جمعه در جمع راهپیمایان روز قدس در سلماس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی جبهه مستحكم ، منسجم و تاثیر گذاری در مقابله با سیاست ها و جنایت های رژیم صهیونیستی در جهان شكل گرفته و هر سال در روز قدس این جبهه متحد تر و مقتدرتر می شود.

وی با بیان اینكه روز قدس همه ساله با حساسیت ها و اثرگذاری های جدیدی برگزار می شود اضافه كرد: امسال در حالی این روز سرنوشت ساز در سراسر جهان برگزار می شود كه حملات و هجوم های استكبار جهانی علیه كشور سوریه افزایش یافته و دشمن در صدد آفرینش فاجعه ای دیگر در این كشور مسلمان است.

آقایی تاكید كرد: با وارد شدن روز قدس در تقویم مسلمانان جهان توسط رهبر كبیر انقلاب، غرب و رژیم صهیونیستی دیگر به این سادگی نمی توانند منابع و ثروت های ملل مسلمان را به تاراج ببرند و این زمینه ای است برای ناكامی های سیاسی برای غرب و رژیم صهیونیستی كه افتخار آن ما ملت ایران است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-375.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:33 | توسط : سلماس پرس  | 

فیلم: لحظه وقوع زلزله در تبریز

فیلمی کوتاه از لحظه وقوع دومین زمین لرزه آذربایجان شرقی (ساعت 17:05 دقیقه شنبه 21 مرداد 91) که دوربین مدار بسته دفتر تبریز موسسه پیام آزادگان به ثبت رسانده است؛ به شدت لرزش زمین در کیلومترها آن‌سو تر از کانون زلزله توجه نمایید:

دانلود

شما هم می‌توانید فیلم‌های مشابه‌تان را به آدرس info@tabnak.ir ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر کنیم.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-374.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:27 | توسط : سلماس پرس  | 

راهپیمایی روز جهانی قدس در سلماس برگزار شد

راهپیمایی روز جهانی قدس در سلماس برگزار شد

سلماس، ارومیه - همزمان با آخرین جمعه ماه مبارك رمضان راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور قشرهای مختلف مردم در سلماس برگزار شد.

راهپیمایی روز جهانی قدس در سلماس برگزار شد

در این راهپیمایی باشكوه كه از مقابل مسجد جامع و در مسیر خیابانهای فردوسی و امام خمینی (ره) به طرف مصلی برگزار شد قشرهای مختلف مردم سلماس در حالی كه پلاكاردهایی در زمینه حمایت از مردم فلسطین در دست داشتند با سر دادن شعارهایی چون مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل و فلسطین فلسطین حمایتت می كنیم خواستار آزادی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب اسرائیل شدند.

حضور جوانان و كودكان خردسال به همراه لباسهای مخصوص و نیز آحاد مختلف مردم به همراه مسئولان در ردیف اول راهپیمایی جلوه خاص به راهپیمایی روز قدس امسال در سلماس داده بود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-373.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:7 | توسط : سلماس پرس  | 

حضور سرزده رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی/گزارش تصویری

حضور سرزده رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی/گزارش تصویری 

رهبری - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور سرزده در مناطق زلزله‌زده‌ی استان آذربایجان شرقی ضمن ابراز همدردی با ساکنان این منطقه، از نزدیک در جریان خسارات واردشده و نحوه‌ی کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان قرار گرفتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مردم ایران مردمی متحد و یكپارچه هستند و همین اتحاد و یكپارچگی موجب قدرت و نیرومندی ملت شده است. ایشان با توصیه‌ی مردم مناطق زلزله‌زده به صبر و بردباری، خاطرنشان كردند: اگر ساكنان این مناطق با یكدیگر همكاری و همدلی داشته باشند این حادثه می‌تواند به سكوی پرش و دگرگونی چهره‌ی این منطقه تبدیل شود.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-372.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:26 | توسط : سلماس پرس  | 

رئيس بنیاد شهید و امور ایثارگران سلماس: آزادگان مايه افتخار نظام جمهوري اسلامي ايران است

رئيس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سلماس گفت: آزادگان مايه افتخار نظام جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ جمشيد مهمان روش صبح امروز در گفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني فرمانداري شهرستان سلماس ضمن تبريك سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي ايران اظهار كرد: در اين شهرستان 106 آزاده سرفراز مي باشد

وي 26 مرداد سال 69 را یکی از شیرین‌ترین لحظات برای ملت ایران در استقبال از حماسه‌آفرینان هشت سال جنگ تحمیلی توصیف کرد و گفت: آزادگان ما درجه و مقامی کمتر از شهادت ندارند چرا که آنها با پایداری و تحمل شکنجه‌های سهمناک در زندان‌های رژیم بعث عراق به پایداری و صلابت روز‌افزون انقلاب اسلامی کمک کردند.

رئيس بنیاد شهید و امور ایثارگران سلماس طولانی بودن اسارت برخی از رزمندگان را خاطرنشان کرد و افزود: فرزندان این ملت دلاور و رشید از امتحان الهی بیرون آمدند و توانستند دشمن خونخوار را نیز با صبر خود از صبر و تحمل به در ببرند.

وي بیان داشت:‌ بعد از ورود آزادگان ستادی با هدف رسیدگی به امور آزادگان شکل گرفت که در قالب برنامه‌های اجتماعی،‌ فرهنگی، اشتغال و خدمات به آزادگان ایفای نقش کرده و در چند سال اخیر نیز با ادغام در بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت‌ها به شکل منسجم و متشکل انجام می‌شود.

مهمان روش با بیان اینکه آزادگان و فرهنگ مقاومت و خدمات آنان در هشت سال دفاع مقدس بخشی از تاریخ و فرهنگ ملت ایران است، ادامه داد: این افراد دوران دفاع مقدس را با سپری کردن عمر، جوانی و استقامت خود سپری کردند تا فرهنگ دفاع مقدس به پایداری و ماندگاری برسد.

وي اظهار کرد: آزادگان از کم‌‌توقع‌ترین افراد جامعه و کشور هستند و همه ما آزادی و امنیت جامعه کنونی را مدیون آنها هستیم، این سرمایه‌های گرانبها و ملی، وارثان شهیدان هستند و ماندند تا نامشان را گرامی و راهشان را ادامه دهند.

رئيس بنیاد شهید و امور ایثارگران سلماس با اشاره به اینکه چنین افرادی مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، خاطرنشان کرد: این افراد در ارائه پیام، تبیین و تحلیل آن با پشتوانه عقلانی، هنری و علمی اقدامات بزرگی را انجام دادند و خدمات ارزشمند آنان پشتوانه رشد، توسعه و کارآیی نظام جمهوری اسلامی باشد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-371.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:39 | توسط : سلماس پرس  | 

مسئولان سلماس مردم را به حضور شایسته در راهپیمایی روز قدس دعوت كردند

مسئولان سلماس مردم را به حضور شایسته در راهپیمایی روز قدس دعوت كردند

سلماس ، ارومیه - مسئولان سلماس با انتشار بیانیه ای مردم این شهرستان را به حضور شایسته در راهپیمایی روز قدس دعوت كردند.

مسئولان سلماس مردم را به حضور شایسته در راهپیمایی روز قدس دعوت كردند

امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای تأمین، شورای اداری و سازمانها و نهادهای مردمی سلماس در آستانه روز جهانی قدس با صدور بیانیه هایی مردم شهیدپرور و ولایی این شهرستان را به حضور منسجم در راهپیمایی روز قدس دعوت كردند.

در این بیانیه ها ضمن تاكید بر لزوم شركت در راهپیمایی تاریخی روز قدس آمده است: رهبر كبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به هوشمندی و ایمان به وحدت و انسجام اسلامی در مقابل یكه تازان عرصه جهانی آخرین جمعه از ماه مبارك رمضان را روز جهانی قدس نامیدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: روز قدس، روز عدالت خواهی مردم فلسطین از چنگال صهیونیست غارتگر، آرمانی اسلامی، انسانگرایانه، جهانی و متعالی است و قدس محور هویت و اتحاد ملی امتی است كه كتاب آسمانی شان، زمین را متعلق به مستضعفان دانسته و برای زورمداران عمری كوتاه قائل گشته و ایمان دارد پیروزی از آن هویت یافتگان است.

در این بیانیه ها روز قدس به عنوان روز سرنوشت ملتهای مستضعف و روز لبیك گفتن به ندای 'هل من ناصر' فرزندان فلسطین عنوان شده كه در راه خدا و برای برافراشتن پرچم توحید، در صف اول مبارزه با ستمگران ایستاده و قیام را بر قعود و جهاد را بر ذلت، رجحان داده اند.

همچنین در این بیانیه ها آمده است: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری با اعتقاد كامل به حقانیت ملت مظلوم فلسطین در برابر حاكمیت ستمگر رژیم صهیونیستی اسرائیل باشركت فعالانه در مراسم روز جهانی قدس از شهروندان همیشه در صحنه سلماس دعوت می‌ كند با حضور یكپارچه فریاد رسای خود را در حمایت از ملت ستمدیده فلسطین به گوش جهانیان برسانند.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان سلماس از ساعت 30/11 صبح از مقابل مسجد جامع این شهرستان آغاز می‌شود.
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-370.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:37 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: روز قدس فرصتی مناسب برای وحدت مسلمانان است

فرماندار سلماس:

روز قدس فرصتی مناسب برای وحدت مسلمانان است

سلماس، ارومیه - فرماندار سلماس با عنوان اینكه وحدت و اتحاد مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخورداراست گفت: روز قدس فرصت مناسبی برای ایجاد این وحدت و همدلی بین مسلمانان است.

روز قدس فرصتی مناسب برای وحدت مسلمانان است

مرتضی نظری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: روز قدس امسال به خاطر بیداری اسلامی در كشورهای منطقه از اهمیت ویژه ای برخورداراست و مردم بصیر و آگاه كشورمان امسال نیز همانند سال های قبل اتحاد و همدلی و عظمت امت اسلامی را در مقابل چشم جهانیان به نمایش خواهند گذاشت.

وی اضافه كرد: روز قدس از یادگارهای ارزشمند رهبر كبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی است كه مردم ایران هر سال در چنین روزی به ندای رهبر كبیر خود لبیك گفته و با آرمان های مردم مظلوم فلسطین تجدید پیمان می كنند.

فرماندار سلماس با عنوان اینكه رژیم صهیونیستی امروز در بدترین شرایط سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است یاد آورشد: امروز اشغالگران صهیونیستی در بدترین وضعیت قرار گرفته اند، در هیچ دوره ای رژیم صهیونیستی تا این حد در انزوا و فشار جهانی قرار نگرفته به نحوی كه امروز در داخل رژیم صهیونیستی شاهد اعتراضات گسترده مردم علیه جنایتكاران صهیونیستی هستیم.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-369.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:35 | توسط : سلماس پرس  | 

مسابقات والیبال جام رمضان در سلماس به پایان رسید

مسابقات والیبال جام رمضان در سلماس به پایان رسید

سلماس، ارومیه - مسابقات والیبال جام رمضان دسته های آزاد سلماس با معرفی تیم های برتر به كار خود پایان داد.

مسابقات والیبال جام رمضان در سلماس به پایان رسید

در این دوره از مسابقات 10 تیم شركت داشتند كه به صورت دوره ای در سالن شهید باهنر با هم رقابت كردند.

تیم های برتر این دوره از مسابقات با برگزاری 20 دیدار مشخص شدند.

در پایان این مسابقات تیم های لاستیك فروشی مارشال، باغچه جیك و افرادرب سلماس با كسب امتیازات لازم در رده های اول تا سوم قرار گرفتند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-368.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:34 | توسط : سلماس پرس  | 

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در سلماس برگزار شد

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در سلماس برگزار شد

سلماس، ارومیه - جلسه شورای فرهنگ ایثار و شهادت سلماس روز پنجشنبه با حضور اعضای این شورا در فرمانداری این شهرستان تشكیل جلسه داد.

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در سلماس برگزار شد

فرماندار سلماس در این جلسه گفت: امروز جایگاه و اهمیت فرهنگ جهاد و شهادت بر كسی پوشیده نیست و هر روز كه از پیروزی انقلاب میگذرد بیشتر به این نكته واقف میشویم كه فرهنگ جهاد و شهادت تنها به جبهه ها محدود نمی شود بلكه در تمام عرصه ها و دوران ها به این فرهنگ نیاز داریم .

مرتضی نظری اضافه كرد: برای ادامه جنبش های اسلام خواهانه و این كه بیداری اسلامی به استقرار نظام های اسلامی منجر شود نیاز به این فرهنگ به شدت احساس میشود.

وی با تاكید بر لزوم همكاری مستمر این شورا با صاحبان قلم و اندیشه یاد آور شد: این شورا باید تلاش كند تا با انجام طرح های كاربردی و مطالعات مستمر زمینه را برای فعالیت اصحاب رسانه فراهم سازد.

در این جلسه اعضای اصلی شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت سلماس معرفی شدند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-367.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:31 | توسط : سلماس پرس  | 

كمكهای مردمی سلماس به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارسال شد

كمكهای مردمی سلماس به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارسال شد

سلماس، ارومیه - محموله بزرگ كمكهای مردمی اقشار مختلف مردم سلماس روز پنجشنبه به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارسال شد.

كمكهای مردمی سلماس به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارسال شد

رئیس جمعیت هلال احمر سلماس در حاشیه ارسال كمكهای مردمی این شهرستان به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی به خبرنگار ایرنا گفت: این محموله شامل مواد غذایی، پوشاك، وسایل گرمازا، آشپزخانه سیار و سایر اقلام ضروری زلزله زدگان بوده كه با 10 كامیون راهی مناطق زلزله زده شد.

حمید دهقانی افزود: ارزش ریالی این اقلام 500 میلیون ریال بوده كه توسط اقشار مختلف مردم سلماس تامین و جمع آوری شده است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-366.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:30 | توسط : سلماس پرس  | 

سرپرست جديد اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سلماس معرفي شد.

سرپرست جديد اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سلماس معرفي شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ پيش از ظهر امروز با حضور فرماندار سلماس و معاون مديركل منابع طبيعي و آبخيرداري استان آذربايجان غربي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري اين شهرستان توديع و معارفه شد.

بر اساس اين گزارش در اين مراسم آقاي زرقام خان زاده سرپرست جديد معارفه و از خدمات مسعود شفيعي رئيس قبلي تقدير شد


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-365.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:29 | توسط : سلماس پرس  | 

میزان زکات فطره امسال ۲۵۰۰ تومان است


میزان زکات فطره امسال ۲۵۰۰ تومان است

یکی از مسئولان بخش استفتائات دفتر مقام معظم رهبری با توجه به اهمیت زکات فطره و ضرورت آگاه‌ شدن مردم از میزان آن در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس اعلام کرد که میزان زکات فطره امسال بر مبنای گندم، برای هر نفر حداقل 2 هزار و 500 تومان است.

زکات فطره باید شب اول ماه شوال و در پایان آخرین روز ماه رمضان کنار گذاشته شده و پس از اقامه نماز عید سعید فطر، به فرد مستمند داده شود.

این نوع زکات، بر هر فرد مسلمان عاقل و بالغ که توانایی گرفتن روزه در ماه رمضان را دارد و همچنین معذورین و کسانی که عمدا روزه خود را خورده‌اند، واجب است.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-364.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 1:3 | توسط : سلماس پرس  | 

نماینده سلماس: مصالح ساختماني بايد رايگان در اختيار زلزله زدگان قرار گيرد

نماینده سلماس: مصالح ساختماني بايد رايگان در اختيار زلزله زدگان قرار گيرد

رييس كميسيون عمران مجلس گفت: مقاوم نبودن واحدهاي روستايي علت افزايش تلفات زلزله ي اخير است.

علي اكبر آقايي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه آذربايجان غربي افزود: كلاً مسكن روستايي كشور به غير از واحد هايي كه توسط بنياد مسكن احداث شده اند، ناپايدار و غير مقاومند و در برابر كوچكترين زمين لرزه اي تخريب مي شوند.

وي اضافه كرد: مقررات ساخت و ساز ملي در واحدهاي روستايي اعمال نشده است و روستاييان معمولاً در ساختمان‌هاي خود از مصالح ارزان قيمت و غير استاندارد استفاده كرده‌اند.

نماينده مردم سلماس در مجلس ابراز كرد: استاندارد سازي واحدهاي روستايي قطعاً زمان بر خواهد بود اما واحدهاي جديد كه احداث مي شوند بايد از نظر كيفيت و مقاومت كنترل شوند در غير اين صورت همواره چنين مشكلاتي پیش خواهد آمد.

وي در رابطه با پرداخت 12 ميليون تومان تسهيلات براي آسيب ديدگان زمين لرزه گفت: اين رقم كافي نيست و با توجه به بيمه نبودن ساختمان‌ها در مناطق روستايي، اقدامات كافي بايد پس از برآوردهاي خسارت، توسط دولت صورت گيرد.

آقايي تصريح كرد: براي بازسازي مناطق حادثه ديده، مصالح ساختماني از جمله آهن، سيمان و آجر بايد به صورت رايگان در اختيار آسيب ديدگان زمين لرزه قرار گيرد
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-363.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:52 | توسط : سلماس پرس  | 

اطلاعيه

با توجه به تماس های گسترده مردم نوعدوست ایران اسلامی برای ارسال وجوه نقدی خود به مردم نیازمند مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نزد بانک ملت جهت دریافت کمک های نقدی هموطنان روزه دار و نوعدوست ایران اسلامی اعلام شد.

همچنین جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس با بربایی 3 دستگاه چادر در سطح شهر آماده دریافت کمک های نقدی همشهریان عزیز می باشد. با توجه به سازماندهی خانوار های زلزله زده آذربایجان شرقی و یکسان سازی کمکهای مردمی و توزیع وسایل مورد نیاز خانوارهاخواهشمند است از تحویل وسایل غیر نقدی تا اطلاع ثانوی به چادرها خودداری فرمایند


منبع:وبلاگ جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-361.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 16:48 | توسط : سلماس پرس  | 

اقتصاد معیشتی مرز نشینان در گرو توسعه بازارچه‌های مرزی

پیشنهادت مجلسی‌ها درباره توسعه بازارچه های مرزی:

اقتصاد معیشتی مرز نشینان در گرو توسعه بازارچه‌های مرزی

شیوه افزایش تعرفه کالا راهکار مناسبی جهت مبارزه با قاچاق و کنترل بازارچه های مرزی نیست چرا که این شیوه در گذشته امتحان شده و بی تاثیر بوده است، بنابراین باید برای مقابله با آن راهکار جدیدی پیدا کرد و این در حالی است که عدم کنترل بازارچه های مرزی، باعث ضربه زدن به تولید داخلی می شود چرا که این مناطق به مرکزی برای واردات کالاهای خارجی بدل شده و به اقتصاد کشور آسیب جدی وارد می کند.

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در بسیاری از موارد مشاهده می شود که بازارچه های مرزی و مناطق آزاد تجاری از اهداف اولیه خود که صادرات و مبادلات کالا بوده است دور شده و به مرکزی برای صادرات بیشتربه کشور تبدیل شده که باید این روند اصلاح شود و از این رو با نقویت بازارچه های مرزی می توانیم شاخص اقتصادی کشور را به نحو چشمگیری افزایش دهیم  .

 

سلماس در انتظارتوسعه بازارچه های مرزی

نماینده مردم سلماس در مجلس با بیان اینکه هدف اصلی از ایجاد مناطق آزاد تجاری، تقویت و توسعه وضعیت اقتصادی مردم است ، گفت : متاسفانه دولت اقدامات کارآمدی برای توسعه بازارچه های مرزی شهرستان سلماس اتخاذ نکرده است.

علی اکبر آقایی مغانجویی ، افزود: در سالی که با نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، توسعه بازارچه‌های مرزی می‌تواند یکی از راهکارهای مناسبی برای ایجاد اشتغال و حمایت از تولید مطرح باشد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلا می، تصریح کرد: بازارچه‌های مرزی به عنوان یکی از منابع مهم تامین درآمد مرزنشینان، نقش غیرقابل انکاری دارد و نمی‌توان تاثیر آن را در تامین امنیت و معیشت مرزنشینان نادیده گرفت بنابراین دولت باید از این مناطق حمایت کند.

وی ادامه داد: با توسعه بازارچه های مرزی شهرستان سلماس می‌توانیم شاخص اقتصادی استان را به نحو مطلوبی توسعه دهیم این امر موجب می‌شود نرخ بیکاری در این حوزه انتخابیه به نحو چشمگیری افزایش یابد.

آقایی مغانجویی افزود : تولید نقش مهمی‌ در توسعه اقتصادی و برطرف کردن مشکلات اجتماعی هر کشور دارد، چراکه وابستگی به واردات را کاهش می‌دهد، تورم را کنترل و مهار کرده و با افزایش فرصت‌های شغلی جدید زمینه کاهش بیکاری را فراهم می‌کند و سبب رفاه عمومی‌ می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از ایجاد مناطق آزاد تجاری، تقویت و توسعه وضعیت اقتصادی مردم است زیرا شغل بسیاری از مردم این حوزه انتخابیه مبادلات تجاری است.

رییس کمیسیون عمران مجلس یاد آور شد: به مناطق مرزی امتیاز و تسهیلاتی داده شود تا آرامش مرزها و معیشت مردم بومی تأمین شود واز این رو دولت باید امتیازهای ویژه‌ای برای داد و ستد مرزنشینان در نظر بگیرد تا وضعیت زندگی مردم و اقتصادی این مناطق را رونق دهد


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-360.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 16:33 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس كمیسیون عمران مجلس: اقتصاد مقاومتی كلید مبارزه با تحریم ها و راهكار توسعه پایدار است ارومیه

رئیس كمیسیون عمران مجلس:

اقتصاد مقاومتی كلید مبارزه با تحریم ها و راهكار توسعه پایدار است

ارومیه - رئیس كمیسیون عمران و نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت : اقتصاد مقاومتی كلید مبارزه با تحریم های دشمنان و راهكار توسعه پایدار است .

اقتصاد مقاومتی كلید مبارزه با تحریم ها و راهكار توسعه پایدار است

علی اكبراقایی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : در شرایطی كه غرب با اعمال تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی تلاش می كند شریان اقتصادی كشور ما را فلج كند محور قرار دادن اقتصاد مقاومتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی اظهار داشت : حمایت از تولید داخلی و پشتیبانی از سرمایه گذاران، زمینه مناسبی را برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی فراهم كرده و كشور را به سمت توسعه و آبادانی سوق خواهد داد.

رئیس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت : با تكیه بر اقتصاد مقاومتی اقتصاد كشور از وابستگی به نفت رهایی یافته و صادرات غیر نفتی به مرور جای نفت را در بازارهای جهانی خواهد گرفت.

نماینده مردم سلماس اضافه كرد : با حمایت از تولید كنندگان داخلی، چرخ های اقتصادی كشور روانتر و سریع تر به حركت درآمده و تولید كنندگان با امیدواری بیشتری تولید خواهند كرد.

آقایی اضافه كرد: در اقتصاد مقاومتی بجای آنكه ثروت ملی وارد جیب دشمنان شود در جهت توسعه هر چه بیشتر اقتصادی كشور به كار گرفته خواهد شد.

وی تاكید كرد: گردش سرمایه در داخل كشور و رونق كسب ، كار و تولید از شاخصه های اقتصاد مقاومتی است كه زمینه اشتغال مناسبی را برای جمعیت بیكار فراهم كرده و به جای برنامه ریزی برای واردات، امكانات داخلی در جهت صادرات به كار گرفته خواهد شد.

وی یادآورشد : وقتی فناوری های نوین مشمول تحریم می شود و دشمنان اجازه نمی دهند این فناوری ها به ایران برسد، حمایت از نخبگان باید در اولویت قرار گیرد .

رئیس كمیسون عمران مجلس اظهار داشت : میدان دادن به نخبگان در عرصه صنعت ، كشاورزی ، تجارت و كشاورزی از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی است كه زمینه های امروز بیش از هر زمان دیگری در كشور فراهم است.

آقایی اضافه كرد: برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی باید موانع موجود بر سر راه تولید و تجارت رفع شود و نباید تولید كنندگان در بوروكراسی پیچیده اداری گرفتار شوند .


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-359.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 16:26 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار شهرستان سلماس: آگاه سازی و آموزش نقش بسزایی در مبارزه با مواد مخدر دارد

فرماندار شهرستان سلماس:

آگاه سازی و آموزش نقش بسزایی در مبارزه با مواد مخدر دارد

سلماس ، ارومیه - فرماندار شهرستان سلماس گفت : آگاه سازی و آموزش نقش بسزایی در مبارزه با مواد مخدر دارد .

آگاه سازی و آموزش نقش بسزایی در مبارزه با مواد مخدر دارد

مرتضی نظری روز سه شنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس افزود: مواد مخدر و اعتیاد یك توطئه و برنامه حساب شده ای است كه دشمنان برای از بین بردن نیروی كار كشورهای جهان سوم توسعه و ترویج می دهند.

وی اضافه كرد: با وجود همه پیشرفت‌ها و ارتقاء سطح سلامتی در عرصه‌های مختلف، بحث اعتیاد و مواد مخدر در دنیا در حال گسترش است.

نظری یاد آور شد: غفلت و بی‌توجهی به ابعاد گوناگون مواد مخدر به ویژه اثرات اجتماعی آن عواقب ناگواری را در جامعه در پی خواهد داشت .

وی اظهار كرد : افراد درگیر این حیطه عمدتا دچار ضعف اعتقادی و باورهای دینی و مذهبی و آسیب‌های شدیدی را از سوی خانواده‌های از هم گسیخته خود شاهد هستند باید خانواده های كمك كنند تا این افراد به جامعه برگردند.

فرماندار سلماس افزود: ما وظیفه سنگینی در حوزه آموزش در این رابطه داریم و در این میان باید ضرورت‌ها را در نظر گرفت كه در كشور ما مسائل اعتقادی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نظرگفت : فقر نیز به عنوان یكی از عوامل حضور افراد در حیطه گرایش به مواد مخدر است.

فرماندار سلماس اضافه كرد : دانشگاه‎ها با ارائه راهكارهایی علمی ‌می‎توانند روش‎های درمانی جدید مواد مخدر در جهان را احصا و در شهرستان بومی كنند.

نظری با تاكید بر لزوم نظارت مستقیم خانواده ها بر رفتارهای جوانان یادآور شد : باید فرزندانمان را با قرآن و دین آشنا كنیم و در صدد تقویت اعتقادات دینی آنها برآییم زیرا تنها دین است كه همواره رهایی‌بخش انسان از امیال و هوا و هوس است و راه سعادت و رستگاری را به ما نشان می‎دهد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-358.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 16:21 | توسط : سلماس پرس  | 

ادكلن كشنده

http://8pic.ir/images/i3iz9st7x8gbvcpuf8na.jpgمنبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-357.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 7:8 | توسط : سلماس پرس  | 

دسته گلی برای مادر

دسته گلی برای مادر
مردی مقابل گل فروشی ایستاد. او می‌خواست دسته گلی برای مادرش که در شهر دیگری بود سفارش دهد تا برایش پست شود.
وقتی از گل فروشی خارج شد٬ دختری را دید که در کنار درب نشسته بود و گریه می‌کرد. مرد نزدیک دختر رفت و از او پرسید : دختر خوب چرا گریه می‌کنی؟
دختر گفت: می‌خواستم برای مادرم یک شاخه گل بخرم ولی پولم کم است. مرد لبخندی زد و گفت: با من بیا٬ من برای تو یک دسته گل خیلی قشنگ می‌خرم تا آن را به مادرت بدهی.
وقتی از گل فروشی خارج می‌شدند دختر در حالی که دسته گل را در دستش گرفته بود لبخندی حاکی از خوشحالی و رضایت بر لب داشت. مرد به دختر گفت: می‌خواهی تو را برسانم؟ دختر گفت: نه، تا قبر مادرم راهی نیست!
مرد دیگرنمی‌توانست چیزی بگوید٬ بغض گلویش را گرفت و دلش شکست. طاقت نیاورد٬ به گل فروشی برگشت٬ دسته گل را پس گرفت و ۲۰۰ کیلومتر رانندگی کرد تا خودش آن را به دست مادرش هدیه بدهد!

شکسپیر می‌گوید: به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می‌آوری، شاخه ای از آن را همین امروز بیاور


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-356.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 7:3 | توسط : سلماس پرس  | 

دستور ویژه رئیس جمهور/کمک‌‌ بلاعوض به زلزله‌زدگان 2برابر می‌شود

دستور ویژه رئیس جمهور/کمک‌‌ بلاعوض به زلزله‌زدگان 2برابر می‌شود 
وزیر کشور با اعلام این خبر که معاون اول رئیس‌جمهور فردا به مناطق زلزله‌زده سفر می‌کند، گفت: رئیس جمهور نظر مساعد برای دو برابر شدن کمک‌های بلاعوض به آسیب‌دیدگان زلزله اهر، ورزقان و هریس را دارد.

به گزارش مشرق، ساعت 16:53:15 روز شنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.2 در مقیاس ریشتر ، تبریز و مناطقی دیگر از استان آذربایجان‌شرقی را لرزاند. همچنین این زمین لرزه در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد و بطور كلي 55 زمين لرزه و پس‌لرزه بالاي سه ريشتر 537 روستاي منطقه را لرزلنده است.

خیل ساعی گفت: 45 نفر در شهرستان اهر، 40 نفر در شهرستان ورزقان، 50 نفر در شهرستان هریس و 18 نفر نیز در بیمارستان‌های تبریز جان خود را از دست دادند.

خلیل ساعی مدیرکل مدیریت حوادث غیر‌مترقبه آذربایجان‌شرقی پیش از این گفته‌بود: زلزله امروز 146 کشته و یک‌هزار و 350 مجروح داشته است.


فوت 18 نفر از مجروحان زلزله در بیمارستان‌های تبریز
* ستاد بحران آذربایجان‌شرقی به ریاست استاندار آذربایجان شرقی دقایقی پیش برای برای بررسی بیشتر زلزله به همراه تمام اعضای ستاد به منطقه زلزله‌زده ورزقان اعزام شدند.

احمد علیرضابیگی استاندار آذربایجان شرقی دقایقی پیش پس از تشکیل ستاد بحران در تبریز به همراه تمام اعضای ستاد بحران برای تشکیل جلسه و بررسی موضوع به شهرستان ورزقان یکی از مناطق زلزله‌زده عازم شدند.


احمد علیرضابیگی باز بودن مسیر تبریز- اهر را نیاز اصلی گروه‌های امدادرسان دانست و از مردم خواست کمترین تردد را در این مسیر داشته باشند تا کار امدادرسانی به مجروحان حادثه به سرعت انجام شود.


وی گفت: خودروهای آواربرداری در حال حرکت به سمت مناطق زلزله زده و آمبولانس‌ها نیز در حال انتقال مجروحان به بیمارستان‌های تبریز هستند، با این حال این محور دچار تراکم و تردد سنگینی است و برخی ابنیه راهداری نیز در این مسیر آسیب‌ دیده است.


وی از استقرار بیمارستان صحرایی ورزقان در ساعات آینده خبر داد و گفت: بالگردهای نیروهای مسلح و هلال احمر به همراه تیم‌های امدادی به منطقه اعزام شده است.


بیگی تاکید کرد: چادر و پتو برای اسکان زلزله‌زدگان به اندازه کافی موجود است و در شرایط فعلی بیشتر از همه به آرامش مردم احتیاج داریم.


وی با بیان اینکه کادر درمانی بیمارستان‌های تبریز در حال انجام وظیفه و امدادرسانی به مجروحان هستند، افزود: متاسفانه 18 نفر از مجروحان زلزله در بیمارستان‌های تبریز جان باخته‌اند.


پذیرش 700 مصدوم در 28 بیمارستان اردبیل، تبریز، ارومیه و خوی

* رئیس اورژانس کشور از پذیرش 700 مصدوم زلزله آذربایجان شرقی در 28 بیمارستان اردبیل، تبریز،ارومیه،، خوی، نقده، مهاباد،سلماس،میاندوآب و پلدشت خبر داد.

غلامرضا معصومی گفت: تاکنون 700 مصدوم حادثه زلزله استان آذربایجان شرقی در 3 بیمارستان اردبیل،9 بیمارستان تبریز،10 بیمارستان ارومیه و بیمارستانهای شهرستانهای خوی، نقده، میاندوآب، سلماس و پلدشت منتقل شده اند و کار انتقال بقیه مصدومان ادامه دارد.

وی گفت: تعداد مصدومان این حادثه بیش از این میزان است البته تعداد زیادی از مصدومان در محل حادثه به صورت سرپایی در حال گرفتن خدمات درمانی هستند و در صورت لزوم افراد بدحال به بیمارستان منتقل می شوند.

رئیس اورژانس کشور افزود: با توجه به وضعیت نا مناسب مصدومان و لزوم نجات جان آنها، اورژانس کشور بیشتر به مصدومان این حادثه و نجات آنها رسیدگی می کند و آمار دقیق کشته های این حادثه در اختیار دستگاههای امدادی دیگر است ولی اورژانس کشور تاکنون 100 کشته را ثبت کرده است.

تحویل 108 جسد به پزشکی قانونی

* پزشکی قانونی آذربایجان شرقی نیز از تحویل 108 جسد به پزشکی قانونی بعد ار زلزله عصر شنبه خبر داد.

پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با اشاره به استقرار 7 اکیپ در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی از تحویل 108 جسد به پزشکی قانونی این استان بر اثر زلزله عصر دیروز شنبه 21 مرداد خبر داد.

در این زمینه اکیپ‌های پزشکی قانونی در آذربایجان شرقی مستقر هستند که 2 اکیپ در شهرستان اهر و 5 اکیپ در بیمارستان‌های شهدا، سینا، امام رضا (ع)، سینا و شهید مدنی و یک اکیپ هم در آرامستان تبریز مستقر هستند.

اسکان 16هزار زلزله‌زده در 3 هزار چادر

* قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به برپایی 3 هزار چادر برای زلزله‌زدگان از اسکان اضطراری 16 هزار زلزله‌زده آذربایجان شرقی خبر داد.

احمدرضا شجیعی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به برپایی 3 هزار چادر برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی اظهار داشت: در این زمینه 16 هزار نفر با برپایی این چادرها اسکان اضطراری می‌یابند.

وی افزود: در این زمینه بیش از 11 هزار بسته غذایی و 12 هزار و 828 تن ماهی بین زلزله‌زدگان توزیع شده است، افزود: در این راستا 15 هزار و 865 پتو نیز بین زلزله‌زدگان توزیع شده است.

شجیعی با اشاره به کمک‌های استان‌های مجاور برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: در حال حاضر عملیات نجات در اهر به پایان رسیده است و آواربرداری نیز به مراحل پایانی خود می‌رسد.

وی افزود: اکنون ما در مرحله اسکان و تغذیه اضطراری هستیم و در این زمینه 320 نفر نیز از آواره‌ها نجات یافته‌اند و در نهایت 15 تیم آنس (سگ جستجو) به منطقه زلزله‌زده شده اعزام شده است.

وقوع 15 پس لرزه در آذربایجان شرقی

* در همین حال پایگاه لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: تعداد 15 پس لرزه مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اساس اعلام این پایگاه نخستین زلزله ثبت شده روز شنبه 21 مرداد 1391 همزمان با شب 23 ماه مبارک رمضان به بزرگی 6.2 ریشتر شهر اهر در ساعت 16:53 و سپس زلزله 6 ریشتری شهر ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر پاه این گزارش ، تعداد 15 پس لرزه تا ساعت 22:28 مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی را لرزاند که بیشترین آن 6.2 و کمترین این لرزه‌ها 4 ریشتر بوده است.

طبق گزارشات رسیده، زلزله بین سه شهر اهر،ورزقان و هریس در استان آذربایجان شرقی رخ داده است.

به گفته مسولان ستاد بحران استان آذربایجان شرقی ، امداد رسانی به مردم زلزله زده ادامه دارد.

250 کشته و بیش از 2000 مجروح* خلیل ساعی مدیرکل ستاد بحران آذربایجان‌شرقی در تازه‌ترین خبر از تلفات زلزله اعلام کرد: آمار کشته‌شدگان در زلزله آذربایجان‌شرقی به 220 نفر رسیده‌است.

وی همچنین اعلام کرد که آمار مجروحان این حادثه به بیش از 1500 نفر رسیده است.

* این زمین لرزه در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد.

* بیشترین آمار خرابی‌ها و تلفات مربوط به شهرهای ورزقان، اهر، کلیبر و هریس در آذربایجان شرقی است.

* وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که 48 دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله‌زده اعزام شده است.

* بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، تاکنون دهها پس لرزه در مناطق زلزله‌زده به وقوع پیوسته است.

* گزارش‌های رسیده حاکی است که بیشتر ساکنان مناطق زلزله زده شب گذشته را بیرون از منازل خود گذرانده‌اند.

* خلیل ساعی افزود: شمار مجروحان این حادثه به بیش از 2000 نفر رسیده است.* مهندس حسن قدمي، معاون وزير و رييس سازمان مديريت بحران كشور كه در منطقه حضور دارد از برگزاري جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان آذربايجان شرقي با حضور مهندس محمد نجار، وزیر کشور خبر داد.وي تصريح كرد: تا دقايقي ديگر با حضور وزير كشور و استاندار جلسه شوراي هماهنگي به منظور بررسي آخرين نيازهاي سه شهرستان زلزله زده برگزار مي شود.


*حسن قدمیبا با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است بیان داشت: 110 روستا خسارت دیده‌اند و امید است آمار کشته شده‌ها از این مقدار افزایش پیدا نکند.

*قدمی از حضور وزیر کشور در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: جلساتی با حضور وزیر کشور برگزار شدو دستورات لازم داده شده است.

*رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور یاد آورشد: در هیچ روستایی زیر آوار مانده نداریم و در حال حاضر اقلام و امکانات مورد نیاز در حال توزیع است.

*بیشترین آمار خرابی‌ها و تلفات مربوط به شهرهای ورزقان، اهر، کلیبر و هریس در آذربایجان شرقی است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که 48 دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله‌زده اعزام شده است.

*بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، تاکنون دهها پس لرزه در مناطق زلزله‌زده به وقوع پیوسته است.گزارش‌های رسیده حاکی است که بیشتر ساکنان مناطق زلزله زده شب گذشته را بیرون از منازل خود گذرانده‌اند.


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-355.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:59 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: روز قدس زمينه بيداري اسلامي در منطقه مي باشد


فرماندار شهرستان سلماس گفت: روز قدس زمينه بيداري اسلامي در منطقه مي باشد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ مرتضي نظري صبح روز يك شنبه در جلسه ستاد برگزاري مراسم يوم ا... قدس اين شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان علی (ع) و بزرگداشت لیالی قدر، اظهار کرد: امروز هم علی مظلوم و غریب واقع شده و تروریست‌هایی که داعیه حقوق بشر سر می‌دهند مردم بی‌دفاع سوریه را به شهادت می‌رسانند و به کشورهای امریکا و عراق پناهنده می‌شوند.

وي با اشاره به روز جهاني قدس گفت: روز قدس از ایران اسلامی شروع شد و به دیگر کشورهای دنیا صادر شده است و شرکت هر فرد در این راهپیمایی تیری بر چشم استکبار است.

اين مسئول ادامه داد: امسال راهپیمایی روز قدس از اهمیت خاصی برخوردار بوده به دلیل اینکه موج بیداری اسلامی کشورهای مختلف منطقه را فرا گرفته است.

وی افزود: روز قدس امسال، روز نابودی رژیم صهیونیستی و همه توطئه‌گران و مستکبران عالم خواهد بود.

فرماندار سلماس گفت: امروز با حوادثی که در جهان اسلام پیش آمده، نتیجه آن منجر به بیداری اسلامی شده است.

نظري تصریح کرد: شعارهای "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل" در روز قدس، لرزه بر اندام دشمنان اسلام خواهد انداخت.

وي بیان کرد: روز قدس بیانگر نفرت عمیق ملت ایران از جنایت‌های آمریکا و اسرائیل است.

اين مسئول افزود: از تمامی مردم ولایتمدار و مؤمن شهرستان سلماس دعوت می‌شود تا امسال نیز با حضور گسترده و با شکوه خود در مراسم روز جهانی قدس شرکت کنند تا بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و ایادی مزدورش کوبیده شود.

امام جمعه شهرستان سلماس همچنين در ادامه اين جلسه با اشاره به اوضاع کشور سوریه بیان داشت: ارتش سوریه به لطف خدا پیروز میدان است و شکست برای مخالفان کشور سوریه قطعی و حتمی است.

حجت الاسلام سيد محمد موسوي بیان داشت: جریان عربی و غربی که قصد فروپاشی نظام در سوریه را دارند پس از چشیدن طعم تلخ شکست در حال حاضر به گروگان‌گیری دست زده‌اند.

وي در ادامه با اشاره به اهمیت روز قدس تاکید کرد: با توجه به اتفاقات رخ داده در منطقه، روز قدس امسال از اهمیت بیشتری برخوردار است.

موسوي در پایان تصریح کرد: بصیرت و آگاهی مؤمنان و مسلمانان و حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس، سقوط نهایی رژیم اشغالگر قدس را رقم می‌زند.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان سلماس از ساعت 30/11 صبح از مقابل مسجد جامع این شهرستان آغاز می‌شود.
 
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-354.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:34 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: امام علی (ع) نخستین مظلوم جهان بود

امام جمعه سلماس: امام علی (ع) نخستین مظلوم جهان بود

سلماس، ارومیه - امام جمعه سلماس گفت: امام علی (ع) نخستین مظلوم جهان و عدالت، شجاعت و ایمان از برجسته ترین ویژگیهای آن امام بزرگوار بود.

حجت الاسلام سید محمدموسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه سلماس با تشریح ویژگی های حكومت حضرت علی (ع) اظهار كرد: پایبندی كامل به دین مبین اسلام، اجرای همه احكام الهی، توجه به فقرا و سپردن مسئولیت به افراد صالح از جمله شاخصه های حكومت علی (ع) است كه باید به عنوان الگو در حكومت اسلامی اجرا شود.

وی به برخی از خصوصیات مهم شبهای قدر نیز اشاره كرد و افزود: رمضان ماه نزول قرآن كریم بوده و پس از نزول تدریجی قرآن طی 23 سال بر پیامبر اكرم (ص) در این ماه نزول دفعی و یكجا صورت گرفته است.

خطیب نماز جمعه سلماس گفت: شب قدر ماه نزول ملائكه و اعظم ملائكه روح بوده كه با توجه به این امر اهمیت این شب صد چندان می شود.

امام جمعه سلماس به روز مقاومت اسلامی نیز اشاره كرد و یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی ایران منشاء بیداری مسلمانان شده و این بیداری بنیان ظلم و استبداد را به لرزه در آورده و در دشمنان رعب و وحشت ایجاد كرده است.

وی با اشاره به روز جهانی قدس هم گفت: روز قدس روز اقتدار وجودی همه ملتهای اسلام و روز ایستادگی در مقابل استكبار جهانی است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-353.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیستم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:33 | توسط : سلماس پرس  | 

آیین های دومین شب از شبهای قدر در سلماس برگزار شد

آیین های دومین شب از شبهای قدر در سلماس برگزار شد

سلماس، ارومیه - دومین شب از شبهای پربركت قدر كه مصادف با شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) است با حضور خیل عظیم مردم مومن و ولایی سلماس با شكوه خاصی برپا شد.

این مراسم با قرائت دعاهای پرفیض افتتاح و جوشن كبیر برگزار شد كه شركت كنندگان با زمزمه اسماء ذات اقدس الهی از پیشگاه خالق بی همتا خواستند تا به بركت این شب مبارك، قلم عفو برگناهان آنان بكشد.

در این مراسم مداحان خاندان عصمت و طهارت (ع) اشعار و مرثیه هایی در غم شهادت مولای پرهیزگاران حضرت علی (ع) قرائت كردند و اشك ها برگونه های پیروان آن حضرت جاری شد. ن

ظیر این مراسم در تمامی مساجد روستاها و بخش تازه شهر سلماس نیز برگزار شد.

این مراسم با آیین قرآن برسرگذاشتن و گفتن العفو و بك یا الله شركت كنندگان به پایان رسید.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-352.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیستم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:32 | توسط : سلماس پرس  | 

اجرای مرحله دوم طرح همای رحمت در سلماس آغاز شد

اجرای مرحله دوم طرح همای رحمت در سلماس آغاز شد

سلماس، ارومیه - رئیس جمعیت هلال احمر سلماس از آغاز اجرای مرحله دوم طرح همای رحمت و جهاد رمضان توسط این نهاد در شهرستان خبر داد.

حمید دهقانی روز جمعه به خبرنگاران گفت: این طرح در سه مرحله در قالب كاروان نیكوكاری و با مشاركت داوطلبان جوان و امدادگر جمعیت هلال احمر در سلماس برگزار می شود.

وی با بیان اینكه در مرحله نخست و دوم این طرح 60 میلیون ریال توسط خیران هزینه شده است افزود: هدف از اجرای این طرح یاری رسانی به محرومان است كه مقداری بسته مواد غذایی در ماه رمضان تهیه شده و در بین نیازمندان توزیع می شود.

این مسئول، یاری رساندن به انسانهای نیازمند و محروم را از جمله رسالت های هلال احمر عنوان كرد و گفت: تقارن اجرای طرح همای رحمت با ماه رمضان، جنبه های الهی و معنوی به این عمل انسانی می بخشد.

مرحله سوم طرح همای رحمت در دهه آخر ماه مبارك رمضان توسط هلال احمر این شهرستان برگزار می شود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-351.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیستم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:31 | توسط : سلماس پرس  | 

شعری در مورد شهادت امام علی (ع)


شعری در مورد شهادت امام علی (ع)

(شاعر:محمد مهدی نجفی)

ایا سحری به رنگ خون دیدی تو
محراب و تو منبری چنین دیدی تو
خون بر در و دیوار و جماعت سر و رو
فرقی که به سجده لاله گون دیدی تو
ان زاده کعبه و امین حرمین
افتاده میان خاک و خون دیدی تو
انکس که ستیز خیبر و بدر و احد
چون شیر بغرید چنین دیدی تو
ایا تو درون ظلمت شام سیاه
نان اور کودک یتیم دیدی تو
ایا دل پرز خون و گریان چشمی
از جور زمانه و زمان دیدی تو
او زخم تن و زبان که در طول زمان
با جان به خرید و دم نزد دیدی تو
ایا زمیان مردم کوفه و شام

مظلوم تر از علی کسی دیدی تو 
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-350.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیستم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:25 | توسط : سلماس پرس  | 

برپایی همايش توسل از ديدگاه قرآن با حضور استاد بين المللي يمني در سلماس

برپایی همايش توسل از ديدگاه قرآن با حضور استاد بين المللي يمني در سلماس

در آیینی با حضور مردم، روحانيون و مسئولان، همايش توسل از ديدگاه قرآن با حضور استاد بين المللي يمني در سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس در اين همايش معنوي اظهار داشت: گسترش فعالیت‌های دینی و مذهبی در ماه مبارک رمضان از مسائل مهمی است که دستگاه هاي فرهنگي اين شهرستان برای دستیابی به آن تلاش می‌کند.

مرتضي نظري خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت توجه به جوانان در برنامه‌های دینی و مذهبی در برنامه‌های ماه مبارک رمضان به فضاهای دانشگاهی و دانشجویان سلماس توجه خاصی داشته‌ایم و این اصل در برنامه‌های این ماه متبلور بوده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اضافه کرد: ما در طول مبارزات خود همواره خطوط اصلی حرکت خود را از قرآن دریافت کرده و آن را همچون شعارهای همیشگی انقلاب خود مطرح ساخته‌ایم.

فرماندار سلماس اظهار داشت: سنت تلاوت قرآن که توصیه‌ رهبران اسلامی است بزرگ‌ترین سهم را در گسترش فرهنگ قرآنی و آکنده شدن فضای اجتماعی به معارف این فرهنگ داراست.

نظري گفت: ما باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری زندگی‌مان را طبق این سنت قرار داده و با مشورت گرفتن از دستورات کلام وحی زندگی سعادت‌مندی داشته باشیم.

این مراسم با سخنراني استاد عصام الاراشد از كشور يمن در خصوص توسل از ديدگاه قرآن كريم پايان يافت.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-349.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:49 | توسط : سلماس پرس  | 

آقایی‌: تحریم‌ها رابا تولید داخلی‌به فرصت تبدیل می‌کنیم

آقایی‌:
تحریم‌ها رابا تولید داخلی‌به فرصت تبدیل می‌کنیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: ایران اسلامی در ۳۳ سال گذشته نشان داده است که برای رسیدن به اهداف متعالی نظام اسلامی همواره بر توان و نیروی داخلی خود تکیه کرده و تحریم‌ها را به فرصتی برای توسعه و خودکفایی و پیشرفت تبدیل کرده است.

علی‌‌اکبر آقایی‌مغانجویی در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه باید ظرفیت‌ تولید را بالا برده و موانع به وجود آمده از تحریم را بر طرف کنیم که گرفتار تحمیل هزینه‌های بالا نشویم، بر ضرورت عملیاتی کردن فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این رابطه تاکید کرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، افزود: ایران اسلامی در ۳۳ سال گذشته نشان داده است که برای رسیدن به اهداف متعالی نظام اسلامی همواره بر توان و نیروی داخلی خود تکیه کرده و تحریم‌ها را به فرصتی برای توسعه و خودکفایی و پیشرفت تبدیل کرده است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، گفت:ملت ایران باید با حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی نه تنها تحریم‌های غرب را بی‌اثر کنند، بلکه موجب شکوفایی اقتصاد کشور را نیز فراهم آورند.

آقایی‌مغانجویی با بیان اینکه با وجود تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان شاید نیاز باشد تغییراتی را در جهت حمایت از تولید داخل انجام دهیم و این حمایت ها را بیشتر کنیم، یادآور شد: نامگذاری سال ۹۱ به نام سال تولید ملی نیز این ضرورت را آشکارتر کرده است.

به گفته رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم، بر این اساس با درک صحیح از شرایط جدید، اتخاذ تصمیمات موثر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این رابطه، فشار تحریم‌ها در این برهه از زمان کم خواهد شد و خواهیم توانست از این گردنه به سلامت عبور کنیم./

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-348.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:49 | توسط : سلماس پرس  | 

دانش آموز سلماسی موفق به راهیابی به تیم ملی بسکتبال دانش آموزی کشور شد

راهیابی دانش آموز کیوان ریاعی به تیم ملی بسکتبال دانش آموزی کشور
دانش آموز سلماسی موفق به راهیابی به تیم ملی بسکتبال دانش آموزی کشور شد

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ارومیه به نقل از مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی حاکیست:

کیوان ریاعی دانش آموز آموزشگاه شاهد نقیبی شهرستان سلماس به عنوان عضوتیم منتخب استان به تیم ملی دانش آموزی وتیم ملی نوجوانان بسکتبال کشورراه یافت

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-347.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:47 | توسط : سلماس پرس  | 

معاون استاندار آذربایجان‌غربی: مبارزه با قاچاق رمز رونق تولید ملی است

معاون استاندار آذربایجان‌غربی:
مبارزه با قاچاق رمز رونق تولید ملی است

خبرگزاری فارس: معاون مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: مبارزه با قاچاق کالا رمز رونق‌دادن به تولیدات ملی است پس باید در این راستا گام برداشته شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس غلامرضا دیزج‌نژاد ظهر امروز در جلسه شورای اداری سلماس اظهار داشت: دشمنان با ترفندهای جدید با برنامه‌ریزی منسجم به دنبال ایجاد فشارهای اقتصادی مضاعف به کشورمان از طریق کاهش درآمدهای ملی هستند که به حول و قوه الهی این برهه زمانی را نیز با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت.

وی گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظف هستند با شناسایی راه‌های میانبر و حذف چرخه اداری زاید به تولیدکنندگان یاری رسانند.

دیزج‌نژاد خاطرنشان کرد: همراهی حداکثری مسئولان با واحدهای تولیدی دچار مشکل و تلاش برای حل این مشکلات نیز از دیگر وظایف و مسئولیت‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی حمایت از تولید داخل و ایجاد بستر مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران را نیز یادآور شد و گفت: تشویق مردم به مصرف کالای تولید داخل و مبارزه با کالای قاچاق در این مسیر می‌تواند موثر باشد به طوری که طرح‌های مهم و توجیه‌دار شناسایی و برای واگذاری به بخش خصوصی معرفی شوند.

معاون مدیریت و برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان‌غربی مدیریت منابع مالی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با بهره‌گیری از شیوه‌ها و راه‌های جدید مدیریتی تلاش کنید با مدیریت منابع بیشترین استفاده را ببرید.

دیزج‌نژاد به مزیت‌های توسعه‌ای سلماس اشاره کرد و افزود: دارا بودن مرز مشترک با کشور ترکیه، قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال و جنوب استان، ظرفیت‌های مناسب در تولیدات کشاورزی، دامی و طیور، دارا بودن مسیر راه اهن، نزدیکی به فرودگاه از جمله این مزیت‌ها به شمار می‌رود.

وی اولویت‌های اجرایی شهرستان را توجه به بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری اعلام کرد و ادامه داد: توسعه سردخانه‌های زیر صفر، بهره‌برداری بهینه از آب در حوزه کشاورزی و توسعه حمل و نقل جاده‌ای از جمله این اولویت‌ها به شمار می‌رود.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-346.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:45 | توسط : سلماس پرس  | 

پيام فرماندار سلماس بمناسبت روز خبرنگار

پيام فرماندار سلماس بمناسبت روز خبرنگار

فرماندار شهرستان سلماس در پيامي روز خبرنگار را تبريك گفت:

نامگذاري روز خبرنگار يادآور خبرنگار آزاده و شهيد محمود صارمي و پاسداشت مقام و منزلت خبرنگار، فرصتي براي قدر شناسي از خدمات موثر و تلاش هاي بي وقفه جامعه خبرنگاران كوشا و مسئوليت پذير كشورمان است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ مرتضي نظري صبح امروز ضمن تبريك سالروز خبرنگار در پيامي اظهار كرد: نامگذاري روز خبرنگار يادآور خبرنگار آزاده و شهيد محمود صارمي و پاسداشت مقام و منزلت خبرنگار، فرصتي براي قدر شناسي از خدمات موثر و تلاش هاي بي وقفه جامعه خبرنگاران كوشا و مسئوليت پذير كشورمان است.

فرماندار سلماس تصريح كرد: بدون ترديد، انتقال آگاهانه و صحيح اخبار از سوي خبرنگاران به افكار عمومي،توان درك و تحليل اقشار مختلف جامعه را ارتقاء مي بخشد از اين رو حفظ حرمت قلم و رعايت حريم حرفه شريف خبرنگاري در جامعه بايد از اعتبار و منزلت بيشتري برخوردار باشد.

نظري افزود: روز خبرنگار را روز حق طلبي و پاسداشت قلم است. اينجانب اين روز را به جامعه خبرنگاران، روزنامه نگاران، صاحبان انديشه و قلم و فعالان عرصه خبر و اطلاع رساني صميمانه تبريك ميگويم.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-345.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:11 | توسط : سلماس پرس  | 

25 طرح عمران شهری در سلماس اجرا می شود

25 طرح عمران شهری در سلماس اجرا می شود

سلماس، ارومیه - شهردار سلماس گفت: 25 طرح عمران شهری در این شهر در دست اجراست كه از این تعداد 18 طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

حسین مهدی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از آغاز سال جاری تاكنون 91 هزار مترمربع از خیابانها و معابر شهری سلماس آسفالت شده اند.

وی اظهار كرد: برای این كار اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال هزینه صورت گرفته و با برنامه ریزیهای انجام شده دو خیابان اصلی شهر شامل خیابان امام (ره) و چمران نیز آسفالت و بهسازی می شوند.

وی گفت: در صورت اتمام كارهای شركت آب و فاضلاب در هسته مركزی سلماس از جمله میدان شهید ابراهیمی و یابان سوره ای شهرداری سلماس در مدت یك سال اقدام به بهسازی پیاده روها و آسفالت محدوده مذكور می شود.

وی از نصب 63 تابلوی راهنمایی شهر برای اولین بار خبر داد و افزود: برای اجرای این كار 600 میلیون ریال هزینه شده است.

مهدی زاده افزود: مسیر گشایی ضلع شمالی بلوار شهید طالعی، احداث كمربندی ضلع شرقی شهر، اجرای فاز دوم پارك دیلمان باغی، احداث یادمان شهدا و نوسازی ناوگان شهری از جمله برنامه های شهرداری سلماس در سال جاری است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-344.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:46 | توسط : سلماس پرس  | 

نماینده مردم سلماس: راه شهید صارمی باید زنده بماند

نماینده مردم سلماس: راه شهید صارمی باید زنده بماند

ارومیه - نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا گفت: راه شهید صارمی و همه كسانی كه در عرصه مقدس خبرنگاری به شهادت رسیده اند باید زنده بماند.

علی اكبر آقایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز جهان غرب روش مبارزه خود را عوض كرده و به جای جنگ فیزیكی تلاش می كند به جنگ با فرهنگ و اندیشه ناب اسلامی بپردازد.

وی اظهار كرد: آنها هر فرهنگی را كه مغایر با اندیشه ها و افكار خود ببینند سعی می كنند نابود كرده و از میان ببرند.

نماینده مردم سلماس ادامه داد: به همین دلیل برای تقویت رسانه های تبلیغاتی خود بالاترین سرمایه گذاریها را هزینه می كنند تا بتوانند در كوتاه ترین و سریع ترین زمان اخبار را به گوش جهانیان برسانند.

آقایی خاطرنشان كرد: با غول رسانه ای غرب تنها اكتفا كردن به داشته های امروزی كافی نیست.

وی بیان حقیقت، پرهیز از شایعه پراكنی و تلاش برای تحقق منویات مقام معظم رهبری را از جمله وظایف خطیر خبرنگاران عنوان كرد و گفت: خبرنگاران با عمل به این محورها می توانند موجب تعالی و بالندگی جامعه شوند.

وی گفت: برای خنثی كردن توطئه های دشمنان نه تنها خبرنگاران باید گامهای بلندتری بردارند بلكه باید بخش خصوصی نیز وارد میدان شده و به یاری رسانه های مختلف كشور بپردازد.

نماینده مردم سلماس در خانه ملت اضافه كرد: برای قطب خبری شدن و ربودن گوی سبقت از دست جهان غرب هوشیاری، تعهد و پایبندی به ارزشهای اسلامی شرط اول است.

آقایی با اشاره به اینكه آزادی بیان، بیان حقیقتها و حركت در مسیری صحیح و منطقی است افزود: هنوز آزادی بیان نتوانسته در جامعه ما به معنی واقعی كلمه پیاده شود و بسیاری از اشخاص، تخریب شخصیت و توهین و افترا به دیگران را آزادی بیان تلقی می كنند


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-343.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:39 | توسط : سلماس پرس  | 

فرمانده سپاه سلماس : خبرنگاران متعهد در مسیر رسالت انبیاء گام بر می دارند

فرمانده سپاه سلماس :

خبرنگاران متعهد در مسیر رسالت انبیاء گام بر می دارند

ارومیه - فرمانده سپاه سلماس با گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگاز خبرگزاری جمهوری اسلامی و تبریك روز خبرنگار گفت : خبرنگاران متعهد در مسیر رسالت انبیاء قدم بر می دارند.

سرهنگ احد بابازاده روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : به جرات می توان گفت خبرنگاران اركان اصلی تغییر و تحولات جامعه هستند، آنها با تعهدی در قبال جامعه اسلامی دارند با شجاعت و سخت كوشی، حقایق جامعه را به تصویر كشیده و نامردمی ها و ناهنجاری ها را در مقابل وجدان جامعه قرار می دهند.

وی زدودن شبهات و شفاف سازی جریان های حاكم بر جامعه را نیز از رسالت های خبرنگاران دانست و اظهار داشت: شرایط كنونی جامعه ایجاب می كند تمامی امكانات رسانه ای برای اطلاع رسانی شفاف و زدودن شبهات از ذهن جامعه بكار گرفته شود .

سرهنگ بابازاده ادامه داد : در زمان حاضر با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان، اگر 99 درصد اماكانات رسانه ای نیز برای اطلاع رسانی صرف شود بازهم كم است، زیرا دشمنان با تمام عده و عده به میدان مبارزه آمده اند.

فرمانده سپاه سلماس اظهار داشت :‌ تعهد ، ایمان و اعتقاد به ارزشهای اسلامی اصلی ترین شاخصه های یك خبرنگار هستند، خبرنگاری می تواند پرده از چهره ظلم و اجحاف و تبعیض بردارد كه دل در گرو اسلام و انقلاب اسلامی دارد.

وی تاكید كرد : در دنیای كنونی و در عصری كه دشمنان فكر و اندیشه جوانان را هدف گرفته اند، روزنامه نگاران و خبرنگاران به عنوان افسران مبارزه با جنگ نرم دشمنان باید با قلم های خود سنگر های دشمنان را بر سرشان خراب كنند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-342.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:36 | توسط : سلماس پرس  | 

كودك هشت ساله سلماسی دیپلم افتخار مسابقه نقاشی لیدیسه چك را كسب كرد

كودك هشت ساله سلماسی دیپلم افتخار مسابقه نقاشی لیدیسه چك را كسب كرد
ارومیه – مدیر كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آذربایجان غربی گفت: كودك هشت ساله سلماسی دیپلم افتخار مسابقه نقاشی لیدیسه چك را كسب كرد.

فریدون سیدمصطفوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:' اسرا مكاری ' عضو هشت ساله كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان تازه شهر سلماس ، در بین نزدیك به 26 هزار اثر ارسالی از 67 كشور جهان، این جایزه را از آن خود كرده است. 

وی اضافه كرد: در این مسابقات 63 اثر منتخب كودكان عضو كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان شركت كرده بودند.

وی اظهار كرد: از ایران اسلامی نیز 507 اثر به این جشنواره بین المللی ارسال شده بود كه از این تعداد 11 اثر شایسته دریافت دیپلم افتخار شده بودند.

مدیر كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آذربایجان غربی افزود: این مسابقه جهانی، با موضوع تئاتر، نمایش عروسكی و داستان جن و پری برگزار شد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-341.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 1:12 | توسط : سلماس پرس  | 

مسئول حوزه ادارات و اصناف سپاه سلماس خبر داد برگزاری دوره‌های آموزش فقه بازار در سلماس


مسئول حوزه ادارات و اصناف سپاه سلماس خبر داد
برگزاری دوره‌های آموزش فقه بازار در سلماس

خبرگزاری فارس: مسئول حوزه ادارات، اصناف و کارگری سپاه سلماس از برگزاری ‌دوره‌های آموزش فقه بازار در این شهرستان برای اصناف خبر داد.


حسین ابوالقاسم‌زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سلماس با بیان اینکه یادگیری احکام مورد نیاز بر هر مکلفی واجب است، اظهار داشت: و قشر زحتمکش اصناف و بازار برای امرار معاش از طریق شرعی، احتیاج مبرم به فراگیری مسائل خرید و فروش و احکام اقتصادی دارند و حتی در این زمینه حضرت علی(ع) می‌فرمایند که اول فقه بیاموزید سپس به تجارت مشغول شوید.

مسئول حوزه ادارات، اصناف و کارگری سپاه سلماس اضافه کرد: رویکرد بسیج اصناف، فرهنگی است و مهم‌ترین طرحی که امسال پیگیری می‌کنیم برگزاری کلاس‌های آموزش فقه بازار در شهرستان است.

ابوالقاسم‌زاده ادامه داد: کلاس‌های آموزش فقه بازار در سطح اصناف شهرستان سلماس برابر ابلاغ برنامه سالیانه و جهت آگاه‌سازی اصناف شهرستان از احکام و فقه معاملات بازار و شرع اسلام، در مسجد جامع این شهرستان با حضور حجت‌الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه سلماس در حال برگزاری است.

وی افزود: برگزاری کارگاه آموزشی برای بازاریان و نشست‌های مختلف فرهنگی می‌تواند در این رابطه موثر باشد و باید توجه داشته باشیم که هرچه فرهنگ جامعه در این زمینه ارتقاء پیدا کند اعتماد مردم به بازار بیشتر خواهد شد.

این مسئول با اشاره به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی افزود: رعایت اصول بازار اسلامی در جامعه و حمایت از تولیدات داخلی ایران، باعث رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون می‌شود.

مسئول حوزه ادارات، اصناف و کارگری سپاه سلماس بیان داشت: باید تلاش کرد بازار اسلامی با تولیدات جامعه اسلامی رونق پیدا کند و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال جاری ترویج استفاده از کالاهای ایرانی و پرهیز استفاده از کالاهای قاچاق در جامعه محقق شود.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-340.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 11:53 | توسط : سلماس پرس  | 

به مناسبت روز خبرنگار

روز خبرنگار بر همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و نويسندگان گرامي باد.

 در دنياي کنوني با وجود تکنولوژي هاي ارتباطي پيشرفته و متعدد در امر دستيابي سريع به اطلاعات و منابع مختلف و با وجود درگيرى و خشونت که بطور آشكارا در بيشتر نقاط اين کره خاکي فراگير شده، كسب اطلاعات موثق و قابل اطمينان در مورد وضعيت سياسى، اجتماعى و امنيتى بشر و ميزان آوارگى آنها بسيار دشوار و در عين حال بسيار ضرورى و حياتى است. خبرنگاران از مهره هاي اساسي اين مهم بشمار مي روند. يک خبرنگار بايد به واقعيت يك رويداد دست يابد وهمواره گام به گام حوادث در حوزه كاري خود حركت كند تا تحليل هاي خود را به صورت كامل و رسا ارائه دهد. يک خبرنگار موفق هميشه در انعكاس رخدادها بي طرفانه عمل مي كند؛ چون ذات خبرنگاري مبتني بر بي طرفي است و اينجاست كه خبرنگار با رعايت اين نكته مهم خود را به قوانين ملزم دانسته و در اين مسير به اهداف خود نائل مي شود. علاوه بر اين يک خبرنگار بايد همواره دركسب اعتماد و اعتمادسازي بين خبرنگار، منابع خبري و مردم خود تلاش کند. در جهان حاضر که جوامع در حال تحول و نوزايي است قدرت درک، تجزيه تحليل و پيش بيني حوادث ازديگر مسائل اساسي اين حرفه بشمار مي رود.

 

حرفه ي خبرنگاري بي‏ هيچ قيد و شرطي جزو مشاغل سخت و پرمخاطره است. تنها در سال 2004 بيش از ۷۶۶ خبرنگار در اقصي نقاط جهان بازداشت شده اند و دست كم ۱۴۶۰ تن از آنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

 

تجاوز به حقوق مسلم يک خبرنگاراغلب از سوي دولت هايي صورت مي گيرد که خود را حاميان دلسوز اين افراد و حرفه خبرنگاري مي دانند. اين در حالي است که رسانه هاي غوغا سالار اين دولت ها و خبرنگاران وابسته آنان در خدمت اهداف پوچ خود بوده و سعي در جنجال آفريني بر ضد مخالفان خود را دارند. اطلاع رساني خبرنگاران اين بنگاههاي سخن پراکني بحدي قوي است که اطلاعات مورد نظر خود را براي مخاطبان خود عينا ديکته نموده و فرصت تفکر را از مخاطب مي گيرد.

اين امر بنوبه خود مسئوليت خبرنگاران آزاده ما را در امر اطلاع رساني بيش از بيش محسوس مي کند. در ايران اسلامي چه در دوره هشت سال دفاع مقدس و چه پس از آن به دفعات شاهد از جان گذشتگي خبرنگاران رشيد ميهن عزيزمان در امر تهيه واقعيات و دفاع از آزادگي و اسلام بوديم.  دفاع مقدس ملت ايران در مقابل تجاوز بيگانه فصلي تأثيرگذار در تاريخ اين مرز و بوم است که بخشي از آن ما حصل تلاش خبرنگاران، نويسندگان و روزنامه نگاراني بود كه با هدف اطلاع رساني و نيز انتقال فرهنگ اسلامي-انقلابي جبهه به اين معركه وارد شده بودند. بسياري از اين عزيزان پس از جنگ نيز همچنان به آرمان هاي خود وفادار مانده و به تلاش خستگي ناپذير خود ادامه دادند.

محمود صارمي از جمله خبرنگاران پر تلاش و آزاده اي بود که از حضور در خطرناکترين ميدان ها ترس به دل راه نداد و به رسالت خويش تا انتها وفادار ماند. صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي درسال 1377 بهمراه هشت نفر از اعضاي کنسولگري ايران در مزارشريف افغانستان توسط نيروهاي افراطي طالبان به شهادت رسيد. شوراي فرهنگ عمومي ، 17 مردادماه 1377، سالروز شهادت "محمود صارمي "  را به عنوان روز خبرنگار نامگذاري كرد. هفدهم مردادماه اين روز ارزشمند اجتماعي بر همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و نويسندگان گرامي باد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-339.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:11 | توسط : سلماس پرس  | 

آیـا میـدانستیـد ؟!


آیا میدانستید که نوزاد انسان بیش از 300 استخوان دارد که با رشد بعضی از آنها به یكدیگر جوش می خورند ؟

آیا میدانستید که تقریباً یك سوم وزن یك زن و یك دوم وزن یك مرد را ماهیچه تشكیل می دهد ؟

آیا میدانستید که لایه بیرونی پوست انسان هر ۲ هفته یکبار با سلولهای جدید تعویض می شود ؟

آیا میدانستید که خوردن یک سیب اول صبح، بیشتر از قهوه باعث دور شدن خواب آلودگی می‌شود ؟

آیا میدانستید که موشهای صحرایی سالانه یک سوم ذخایر غذایی جهان را نابودمی سازند ؟

آیا میدانستید که چین بیشتر از هر کشوری همسایه دارد، چین با ۱۳ کشور هم مرز است ؟

آیا میدانستید که موریانه ها قادرند تا ۲ روز زیر آب زنده بمانند ؟

آیا میدانستید که خوردن کاهو مانع ریزش و سفید شدن موها می گردد ؟

آیا میدانستید که برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی باید درون سبد آن یک عدد سیب درخت قرار دهید ؟

آیا میدانستید که یک نوع وزغ وجود دارد که در بدن خود2200 سم كافی برای كشتن انسان را دارد ؟

آیا میدانستید که مادر و همسر گراهام بل مخترع تلفن هر دو ناشنوا بوده اند ؟

آیا میدانستید که بیشترین سر دردهای معمولی از كم نوشیدن آب می باشد ؟

آیا میدانستید که سس کچاپ در سال ۱۸۳۰ به عنوان یک دارو به فروش می‌رفته است ؟

آیا میدانستید که دانشمندان ثابت کرده اند که گل سرخ ترکیبی از بوی 40 نوع گل مختلف است ؟

آیا میدانستید که اگر کلفتی تار عنکبوت به اندازه مغز یک مداد به هم تنیده میشد می توانست یک هواپیمای بویینگ سنگین وزن را تحمل کند ؟

آیا میدانستید که این حقیقت دارد که به راستی فیل از موش می ترسد ؟

آیا میدانستید که شلوغ ترین مکان دنیا کندوی زنبور عسل است ؟

آیا میدانستید که در حال حاضر 6 میلیون اختراع در جهان وجود دارد که ادیسون با 1094 اختراع رکورد دار است ؟


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-338.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 21:37 | توسط : سلماس پرس  | 

جشن گلریزان در سلماس برگزار شد

جشن گلریزان در سلماس برگزار شد

سلماس، ارومیه - با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، جشن گلریزان در سلماس برگزار شد.

جشن گلریزان در سلماس برگزار شد

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان غربی در این آیین گفت: هم اكنون بیش از 340 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد منتظر آزادی از زندان هستند كه جمع كل بدهی آنان بیش از 100 میلیارد ریال است.

یحیی سلطانی با اشاره به اینكه در چهار ماهه نخست سال جاری 268 زندانی غیرعمد در استان با 110 میلیارد ریال آزاد شده اند افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری 656 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندانهای استان آزاد شوند.

وی اظهار كرد: سال گذشته پنج میلیارد ریال توسط خیرین به ستاد دیه كمك شده و پیش بینی می شود امسال هفت میلیارد ریال به این ستاد كمك شود.

علی حسن زاده رئیس دادگستری سلماس هم در این مراسم گفت: هم اكنون 23 نفر در این شهرستان به دلیل ناتوانی در پرداخت دیون مالی و جرائم مالی غیرعمد و ناخواسته از جمله تصادف، نفقه و مهریه در زندان به سر می برند كه مشمول كمك ستاد دیه هستند.

در این مراسم مبلغ 150میلیون ریال برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از سوی خیرین مساعدت شد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-337.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:59 | توسط : سلماس پرس  | 

اخبار كوتاه از شهرستان سلماس


اخبار كوتاه از شهرستان سلماس

معارفه رئيس جديد اداره راه وشهرسازي شهرستان سلماس

به گزارش وبلاگ خبري سلماس: امروز طي مراسمي در فرمانداري شهرستان سلماس با حضورمهندس شكري معاون مديركل راه وشهرسازي آدربايجانغربي و مرتضي نظري فرماندار شهرستان سلماس وبرخي ازاعضاي شوراي اداري اين شهرستان محمدرضا مختاري به عنوان رئيس جديد اداره تازه ادغام شده راه وشهرسازي سلماس معرفي گرديد

فرماندارسلماس درمراسم با اشاره به مشكلات مسكن مهردراين شهرستان اظهارداشت: پيگري مسائل ومشكلات مسكن مهراين شهرستان بايد در اوليت كاري اداره راه وشهرسازي قرارگيرد وبه آن توجه وي‍ژه شود.

عیادت از بیماران


امروز به مناسبت ميلاد با سعادت امام حسن مجتبي(ع) مرتضي نظري فرماندارشهرستان سلماس به همراه حجت الااسلام سيد محمد موسوي امام جمعه اين شهرستان وبعضي از اعضاي شوراي اداري اين شهرستان با حضوردربيمارستان خاتم الانبياء سلماس ازبيماران عيادت كرداند وبه مشكلات پزشكي آنان گوش فرا داده ودستورات لازم را در اين زمينه صادر نموداند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-336.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 2:5 | توسط : سلماس پرس  | 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی: 20 هزار نفر آموزش‌های مهارتی فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی:
20 هزار نفر آموزش‌های مهارتی فرا گرفتند

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 20 هزار نفر از جوانان فاقد مهارت جویای کار در چهار ماه امسال آموزش‌های مهارتی فرا گرفته‌اند.به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حمیدرضا خانپور عصر امروز در مراسم تجلیل از نخبگان عرصه مهارت‌آموزی شهرستان سلماس اظهار داشت: این تعداد از جوانان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در مراکز آموزشی ثابت شهری و تیم‌های سیار روستایی، زندان‌ها، پادگان‌های نظامی و انتظامی و مؤسسات کارآموزی آزاد و مراکز آموزشی جوار کارگاهی فرا گرفته‌اند.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده تا پایان سال جاری بیش از 70 هزار نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.

خانپور اضافه کرد: تعداد مراجعه‌کنندگان کسب مهارت در چهار ماه نخست سال جاری به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان افزایش یافته است.

وی به بیمه تامین اجتماعی کارگران صنعت ساختمان اشاره و تصریح کرد: سال گذشته 15 هزار و 965 نفر آموزش‌های مهارتی را در این زمینه کسب کردند.

به گفته خانپور این تعداد از افراد گواهینامه‌های مهارت را در 16 حرفه مهارتی صنعت ساختمان دریافت کرده و از مزایای بیمه تامین اجتماعی در زمینه درمان و بازنشستگی برخوردار شده‌اند.

وی اضافه کرد: در سال جهاد اقتصادی بیش از 74 هزار گواهینامه مهارت در بیش از 130 رشته مختلف در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی صادر شده است که نشان از تلاش مضاعف مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان است.

خانپور در ادامه از افتتاح مراکز آموزش علمی-کاربردی در شهرستان‌های ارومیه و میاندوآب خبر داد و گفت: با ایجاد دوره‌های پودمانی مقطع کاردانی در کنار آموزش‌های مهارتی غیررسمی در مراکز آموزش علمی کاربردی، توان کاربردی و مهارتی جوانان برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار افزایش می‌یابد.

وی اظهار امیدواری کرد با مساعدت، تعامل و همکاری فرمانداری شهرستان سلماس و پیگیری اداره کل، مرکز آموزش علمی- کاربردی این شهرستان نیز تاسیس شود.

امام جمعه شهرستان سلماس گفت: فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به منظور ایجاد اشتغال جوانان در نظام اسلامی ضروری است.

حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی از تلاش‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای تاسیس و راه‌اندازی مرکز آموزش علمی-کاربردی شهرستان قدردانی کرد.

فرماندار شهرستان سلماس نیز از فعالیت‌های مهارتی مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای با تقدیر از تلاشگران فنی و حرفه‌ای استان آمادگی فرمانداری شهرستان را برای هر نوع همکاری و مساعدت در توسعه فضای آموزشی مهارتی در این شهرستان اعلام کرد.

در پایان این مراسم از برگزیدگان سیزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت شهرستان تقدیر به عمل آمد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-335.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:41 | توسط : سلماس پرس  | 

مدیرکل بودجه استانداری آذربایجان غربی خبر داد افتتاح 1200 طرح تا پایان امسال

مدیرکل بودجه استانداری آذربایجان غربی خبر داد
افتتاح 1200 طرح تا پایان امسال

خبرگزاری فارس: مدیرکل بودجه استانداری آذربایجان غربی گفت: بیش از یک‌هزار و 200 طرح تا پایان امسال افتتاح و آماده بهره‌برداری می‌شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علی رزمجو عصر شنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی سلماس اظهار داشت: در حال حاضر حدود 2 هزار و 400 طرح نیمه‌تمام عمرانی در استان در حال اجراست.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از نیمی از طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام استان تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند.

رزمجو اضافه کرد: میزان اعتبارات عمرانی و جاری استان در سال جاری حدود 7 هزار میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: ضریب محرومیت، تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام و جمعیت سه عامل اساسی در توزیع اعتبارات استانی است که به نسبت شهرهای استان انجام می‌شود.

مدیرکل بودجه استانداری آذربایجان غربی افزود: امسال به هیچ وجه پروژه جدید در استان اجرا نمی‌شود.

وی گفت: امسال بیشتر بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام استان برنامه‌ریزی شده هرچند که انتظار می‌رود در طول سال با کمبود و جذب اعتبارات عمرانی مواجه شویم اما این بدان معنی نیست که اجرای طرح‌ها با تاخیر انجام شود.

فرماندار سلماس نیز در این جلسه گفت: اعتبارات عمرانی استانی شهرستان در سال جاری 114 میلیارد ریال است.

مرتضی نظری افزود: با این اعتبار 117 پروژه در سلماس اجرا می‌شود.

به گفته وی از مجموع طرح‌های عمرانی 40 طرح نیمه‌تمام ،27 طرح جدید و 50 طرح مستمر هستند.

فرماندار سلماس اضافه کرد: در حال حاضر با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد ریال هفت طرح ملی استانی در این شهرستان در حال اجراست.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-334.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:40 | توسط : سلماس پرس  | 

انتقاد از افزایش‌ قیمت‌ مسکن‌ مهر

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه قیمت مسکن مهر گران نخواهد شد، گفت: دولت باید قیمت مسکن مهر را در حد متعارف، قابل قبول و قابل تطبیق با درآمد خانوار حفظ کند چرا که افزایش قیمت مسکن مهر با درآمد مردم سازگاری ندارد.
خانه ملت: رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه قیمت مسکن مهر گران نخواهد شد، گفت: دولت باید قیمت مسکن مهر را در حد متعارف، قابل قبول و قابل تطبیق با درآمد خانوار حفظ کند چرا که افزایش قیمت مسکن مهر با درآمد مردم سازگاری ندارد.
 
علی‌اکبر آقایی‌مغانجویی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به افزایش ۳۰ هزار تومانی قیمت هر متر مسکن مهر، بیان کرد: با توجه به اینکه قراردادهای مسکن مهر در گذشته منعقد شده به طور قطع قرارداد مقطوع است.
 
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه قیمت مسکن مهر گران نخواهد شد، گفت: در صورتی قیمت‌ها افزایش می‌یابد که قراردادهای جدیدی منعقد شده باشد یا تعدیلی صورت بگیرد.
 
وی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن مهر با درآمد مردم سازگاری ندارد، تصریح کرد: چون تورم که بالا می‌رود در آمد مردم نیز کاهش پیدا می‌کند اگر به این تورم، هزینه جدیدی اضافه کنیم به طور قطع به مصلحت نیست.
 
آقایی‌مغانجویی افزود: ما باید قیمت را مسکن مهر را در حد متعارف، قابل قبول و قابل تطبیق با درآمد خانوار حفظ کنیم و اگر قیمت مسکن‌های عادی را که جزو مصارف لوکس هستند افزایش یابد، فشاری به اقشار پردرآمد وارد نمی‌شود.
 
به گفته رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم، اما باید قیمت‌های اصلی مسکن مهر را که مخصوص افراد کم‌درآمد است، حفظ شود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-333.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه سیزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:7 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: رضایت خداوند در گروی اکرام ایتام است

نسخه چاپيارسال به دوستان
امام جمعه سلماس:
رضایت خداوند در گروی اکرام ایتام است

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: رضایت خداوند در گروی اکرام ایتام و ادای فردی حق فقرا و مستمندان جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه مناجات شعبانیه در سایر ایام سال نیز قرائت شود، اظهار داشت: مناجات شعبانیه دارای مضامین ارزشمند و بلندی است و تعابیری که در آن به کار رفته نه تنها  در ماه رمضان تاثیر‌گذار است بلکه توصیه‌های آن در طول سال قابل اجراست.

وی با بیان اینکه زیبا‌ترین و جذاب‌ترین تعابیر در مناجات شعبانیه به کار رفته و تعابیر این مناجات در راستای بالا بردن روحیه تقوی و توکل به زیبایی مورد توجه قرار گرفته است، افزود: افطاری دادن در این ماه به منزله آزاد کردن یک بنده است و موجب آمرزش گناهان می‌شود.

موسوی با بیان اینکه رضایت خداوند در گروی اکرام ایتام است، گفت: چنانچه فردی حق فقرا و مستمندان را ادا کند و حق خداوند مبنی بر خمس، زکات، رد مظالم را به جا آورد در این صورت می‌تواند برای رفتن به سفرهای زیارتی اعم از کربلای معلی، نجف اشرف و خانه خدا همت کند که در این صورت پاداش اخروی به مراتب بیشتری کسب می‌کند.

امام جمعه سلماس ماه مبارک رمضان را فرصت بسیار مناسبی برای ترویج اخلاق حسنه دانست و اظهار داشت: ملت ایران اسلامی نه تنها در داشتن اخلاق و رفتار اسلامی باید الگوی سایر ملل باشند بلکه با دوری از رفتار ناشایست در این ماه نسبت به تعلیم و تادیب بیش از گذشته همت کنند.

وی در ادامه سخنرانی خود معراج پیامبر اسلام (ص) که در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: معراج پیامبر مکرم اسلام (ص) نشانه عظمت و بزرگی آن حضرت در نزد خداوند متعال است.‌

موسوی ادامه داد: عید معراج یکی از اعیاد بزرگ اسلام است که خداوند متعال سه سال قبل از هجرت پیامبر مکرم اسلام (ص) آن حضرت را به آسمان دعوت کرد که دارای دو قسمت از مکه به مسجد الاقصی و دوم از مسجد الاقصی تا آسمان است.

امام جمعه سلماس با بیان اینکه معراج از مهم‌ترین جلوه‌های سلوک معنوی و تجربه‌های ایمانی پیامبر اسلام(ص) است، ادامه داد: رسیدن پیامبر(ص) به شهود باطنی از و دیدن عظمت خداوند در پهنه آسمان‌ها با همین چشم ظاهر از اهداف معراج رسول خدا بود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-332.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه سیزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:5 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندارسلماس : اقتصاد مقاومتی دیوار تحریمها را می شكند

فرماندارسلماس : اقتصاد مقاومتی دیوار تحریمها را می شكند

ارومیه - فرماندارسلماس بنیان های اقتصاد جمهوری اسلامی را مستحكم و در حال رشد و توسعه عنوان كرد و گفت : اقتصاد مقاومتی دیوار تحریم ها را در هم شكسته و رشد و توسعه كشور را تضمین می كند.

فرماندارسلماس : اقتصاد مقاومتی دیوار تحریمها را می شكند

مرتضی نظری روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : اخلاص ، ایثار ، فرهنگ بسیجی ملت ایران از عواملی است كه موجب موفقیت ارای اقتصاد مقاومتی می شود.

وی اضافه كرد: ملت ها برای رسیدن به اهداف و آرمان های خود در مقاطعی از تاریخ فراز نشیب های گاها سخت و دشواری را پشت سر گذاشته اند و ملت ایران نیز در 33 سال گذشته با تحمل سخت ترین شرایط اقتصادی توانسته اند، انقلاب اسلامی را به اهداف و آرمانه های مورد نظر رهبر كبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی نزدیك كنند.

فرماندارسلماس ادامه داد : دشمن با انواع توطئه ها اعم از توطئه های داخلی و خارجی ، ترور دانشمندان تلاش كرده روند توسعه و پیشرفت ملت ایران را متوقف كند ولی تا كنون هیچ موفقیتی به دست نیاورده و ملت ایران با شتاب به سوی آرمان های خود حركت كرده است.

نظری اضافه كرد: دشمن پس از آزمودن همه راه های مقابله هم اكنون به این نتیجه رسیده كه تنها راه غلبه بر ایران اسلامی فشارهای اقتصادی است و به همین دلیل نیز تحریم های سخت و سنگینی را علیه ملت ایران اعمال كرده است.

نظری گفت: اقتصاد مقاومتی مهمترین عاملی است كه می تواند تحریم ها و تهدیدهای دشمنان را خنثی كرده و اقتصاد ایران اسلامی را از این مرحله با موفقیت عبور دهد.

نظری، ارتقا كیفیت محصولات را از جمله عواملی عنوان كرد كه می تواند مردم را بسوی كالای ایرانی جلب كرده و مانع گرایش آنان به سمت محصولات خارجی شوند .

وی گفت: تولید كنندگان باید با تولید محصولات با كیفیت و پایین آوردن قیمت تمام شده بتوانند در میدان رقابت تولید كنندگان خارجی را پشت سربگذارند، در این صورت است كه اقتصاد رونق گرفته و تحریم های دشمنان بی اثر خواهد شد.

فرماندارسلماس اقتصاد مقاومتی را شاخه ای ی دیگر از جهاد اقتصادی برشمرد و گفت : این همان چیزی است كه مقام معظم رهبری سالهای قبل مطرح فرمودند.

وی یاد آورشد : سه حوزه سیاست ، نظام حكومتی ، اقتصاد و فرهنگ برای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی به هم وابسته هستند چنانكه نمی توان درباره اقتصاد مقاومتی صحبت كرد اما از از مسائل سیاسی غافل شد یا نمی توان از این دو حرف زد و از فرهنگ كه زیر ساخت این دو مجموعه است بی خبر ماند .

فرماندارسلماس اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی نشات گرفته از ارزشهای اسلامی و مقوم نظام سیاسی است .

نظری اضافه كرد : توقف فروش نفت و ساختن صنایع دانش بنیان بهترین راهكار مبارزه با تحریمها ست چنانكه رژیم صهیونستی و رسانه های غربی امروز با تبلیغات پیاپی خود فریاد می زنند ایران در مقابل تحریم های نفتی شركتهای دانش بنیان را تقویت می كند.

فرماندارسلماس توجه به بخش خصوصی و حمایت از این بخش را رسالت مسوولان دانسته وافزود : اگر دیروز فرماندهان و دلاورمردان ما در جبهه های جنگ حماسه خلق كردند امروز نیز در جبهه ایی دیگر در حمایت از اقتصاد كشور به پشتیبانی سرمایه گذاران پرداخته و نگذارند تولید كنندگان در مسیر پیچیده بوروكراسی سرگردان شوند .

نظری یادآورشد : عملی شدن اقتصاد مقاومتی درحقیقت جلوگیری از ورود رانت خواران به عرصه اقتصاد است این شرایط بستری مناسب برای جوانان خلاق فراهم كرده و به آنان این فرصت را خواهد داد كه چون گذشته به دستاوردهای بزرگ علمی نظیر نانو ، انرژِی هسته ایی و دهها موفقیت دیگر دست یابند


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-331.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه سیزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 11:55 | توسط : سلماس پرس  | 

خانوارهای روستایی برخوردار از گاز طبیعی آذربایجان غربی به 40 درصد می رسد

رضوی خبر داد:
خانوارهای روستایی برخوردار از گاز طبیعی آذربایجان غربی به 40 درصد می رسد
ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از طرح های در دست اجرا تعداد خانوارهای روستایی برخوردار از گاز طبیعی به 40 درصد افزایش می یابد.

 به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضوی ظهر پنجشنبه در بازدید از روند گاز رسانی روستاهای سلماس افزود: هم اکنون میزان روستاهای برخوردار از نعمت گاز طبیعی 28 درصد است.

وی ادامه داد: در ادامه طرح های گازرسانی به روستاهای استان هم اکنون در 187 روستای استان عملیات گاز رسانی در حال اجراست.

رضوی گفت: در حال حاضر با اعتبار 290 میلیارد ریال به 187 روستای استان گاز رسانی می شود که با بهره برداری از این طرح ها 64 هزار خانوار روستایی با جمعیت بالغ بر 400 هزار نفر از نعمت گاز بهره مند می شوند.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه تا پایان سالجاری از این تعداد 45 روستا از گاز طبیعی بهره مند می شوند افزود: با بهره برداری از طرح های در حال اجرا خانوار های روستایی برخوردار از گاز طبیعی استان از 28 درصد به 40 درصد افزایش خواهد یافت.

مرتضی نظری فرماندار سلماس هم دراین بازدید گفت: تا پایان سال با گاز رسانی به 6 روستای سلماس بیش از 3 هزار خانوار روستایی با جمعیت بیش از 7هزار و 500 نفر از نعمت گازطبیعی بهره مند می شوند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-330.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه سیزدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:28 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس خبرداد: تحقق 70 درصدی مصوبات دور سوم سفر ریاست جمهوری این شهرستان


فرماندار شهرستان سلماس گفت: 70 درصد از مصوبات دور سوم سفر ریاست جمهوری در این شهرستان تحقق یافته است.

"مرتضی نظری" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، به دو مصوبه دور سوم ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود:  احداث ساختمان اداری تعزیرات حکومتی و ارتقای گمرگ سلماس به مدیریت با توجه به پیگیری های مکرر فرمانداری هیچ گونه اقدامی در مورد آن ها صورت نگرفته است.

وی افزود: تکمیل بزرگراه صوفیان به سلماس در محدوده استان، تسریع در اجرای سد دیرعلی و آبرسانی به سلماس و تازه شهر، احداث سالن چند منظوره کار و امور اجتماعی سلماس،  احداث خط تقویتی گاز سلماس و گاز رسانی به شهر سلماس و روستاهای منطقه طی سالهای 89 تا 91 و تسریع در احداث راه"سلماس،ایواوغلی، خوی" از جمله پروژه های شاخص دور سوم سفر ریاست جمهوری به شهرستان سلماس است.

وی با بیان اینکه 80 درصد مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری تحقق یافته است اظهار کرد: اجرای شبکه آبیاری اراضی پایاب سد زولاچای سلماس، احداث باند دوم سلماس، خوی، ایواوغلی، طراحی، مطالعه و ایجاد تصفیه خانه شهرک سلماس و مطالعه طرح آبرسانی سلماس و تازه شهر از سدهای زولا و دریک از جمله پروزه های شاخص مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری است.

وی ادامه داد: در مورد مطالعه راه آهن ارومیه- سلماس و احداث ساختمان دی کلینیک سلماس که از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری است با توجه به پیگیری های مکرر فرمانداری هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است.

فرماندار شهرستان سلماس گفت: 90 درصد مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری تحقق یافته است که در مورد دو مصوبه بررسی موضوع توسعه گمرگ سلماس و تبدیل درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان سلماس به دی کلینیک با توجه به پیگیری فرمانداری هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: تکمیل تاسیسات فاضلاب سلماس، تکمیل ساختمان سد دریک، استادیوم 5 هزار نفری، احداث سالن ورزشی بانوان سلماس و احداث سالن ورزشی آقایان تازه شهر از جمله پروژه های شاخص دور اول سفر ریاست جمهوری است.

نظری اظهار کرد: احداث 6 واحد خانه پزشک، تکمیل طرح آبرسانی به شهر سلماس، تکمیل مطالعات مقدماتی پروژه باند دوم راه سلماس-خوی-ایواوغلی، بررسی توسعه گمرگ سلماس، تکمیل درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان سلماس به دی کلینیک، راه اندازی دانشگاه پیام نور در سلماس و بررسی و ارائه طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در سلماس از سایر مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به استان سلماس بود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-329.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:5 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار شهرستان سلماس گفت: مخلان بازار مصرف از چتر نظارتی بازرسان در امان نخواهند ماند.

فرماندار شهرستان سلماس گفت: مخلان بازار مصرف از چتر نظارتی بازرسان در امان نخواهند ماند.

به گزارش وبلاگ خبری سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ مرتضي نظري صبح امروز در بازديد از بازار اين شهرستان اظهار داشت: دستگاه هاي نظارتي برای تنظیم بازار سلماس تدابیر لازم را اندیشیده است.

وی ادامه داد: این تدابیر در حوزه توزیع گوشت مرغ طی هفته‌های گذشته تشدید شده و ساز و کارهای جدیدی برای توزیع سالم و به موقع گوشت مرغ اندیشیده شده است.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر برای تامین بازار مصرف روزانه 6تن مرغ سهمیه‌ای در اقصی نقاط شهرستان سلماس توزیع می‌شود.

نظري تصریح کرد: همچنین برای مقابله با خروج مرغ و ساير فرآورده هاي گوشتي از شهرستان نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

این مسئول اضافه کرد: بازرسان دستگاه‌های مرتبط با تنظیم بازار شهرستان سلماس آماده برخورد با هرگونه گران‌فروشی، کم‌فروشی و ... در بازار مصرف سلماس هستند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-328.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:2 | توسط : سلماس پرس  | 

عطایی خبر داد:کنترل 70 درصدی مرزهای کشور

عطایی خبر داد:
کنترل 70 درصدی مرزهای کشور
ارومیه - خبرگزاری مهر: معاون هماهنگ کننده مرزبانی ناجا گفت: ماموران هنگ مرزی کشور بیش از 70 درصد مرزها را در کنترل و اختیار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید عباس عطایی سه شنبه شب در جریان بازدید از هنگ مرزی سلماس پارسال یک هزار میلیارد ریال برای تقویت و تجهیز هنگ های مرزبانی کشور تخصیص یافت، گفت: امسال نیز به همین میزان اعتبار، به این حوزه اختصاص یافته است که امیدواریم به موقع جذب و در راستای ارتقای امنیت مرزهای کشور هزینه کنیم.

وی از همکاری تنگاتنگ وزارت راه و شهرسازی برای فراهم کردن 90 درصد تجهیزات و ماشین آلات مهندسی در واحدهای مرزی کشور خبر داد و گفت: امسال با همکاری استانداریهای سراسر کشور پس از احداث جاده، پاسگاه و برجک از سوی هنگ مرزی استانداریها برای تامین آب و برق رسانی به آنها اقدام کنند.

سردار عطایی در ادامه ایجاد فضای معنوی در مناطق مرزی را از اهم برنامه های مرزبانی ناجا اعلام کرد و افزود: برگزاری همایش و جشنواره های مختلف در مناطق مرزی برای مرزنشینان بستر مناسبی در ایجاد تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر بین مرزبانان و مرزنشینان منطقه را فراهم می آورد.

وی با تجلیل از تلاش های شبانه روزی مرزبانان و مرزنشینان یاد آور شد: این ایثارگران عرصه تلاش و فداکاری همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای پاسداری از کیان مقدس کشور از جان و مال خود گذشته و از مرزهای ایران اسلامی دفاع می کنند.

معاون هماهنگ کننده مرزبانی ناجا گفت: در حوزه مرزبانی ارتباط خوبی با کشورهای همسایه داریم و امید می رود با ایجاد هماهنگی های لازم شاهد ایجاد امنیت پایدار در تمام مناطق مرزی کشور باشیم.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-327.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:46 | توسط : سلماس پرس  | 

موج جدیدی از گرد و غبار غلیظ سلماس را فرا گرفت

موج جدیدی از گرد و غبار غلیظ  سلماس را فرا گرفت
 
موج جدیدی از گرد و غبار غلیظ و کم سابقه از بامداد امروز چهارشنبه شهرستان سلماس  را فرا گرفت، غلظت گرد و غبار به حدی است که بیشتر شهروندان سلماسی امروز را با استفاده از ماسک از منازل خود خارج شدند .

هم اکنون در سطح شهر بیشتر مردم به ویژه افرادی که در فضای باز کار می کنند و حتی رانندگان وسایط نقلیه از ماسک استفاده کرده اند و افراد مسن و کودکان نیز امروز عمدتا از منازل خود خارج نشده اند.

به گفته هواشناسی این ریزگردها از کشور عراق وارد کشور شده و تا اواخر امروز این شهرستان را ترک می کنند.

حمیدرضا جباری اظهار داشت: بیشترین اثراتی که گرد و غبارهای اخیر روی انسان می گذارد در سیستم تنفسی و مخاط بینی و چشم انسان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس نیز افزود: اثرات این پدیده در چشم به صورت خارش، سوزش، آب ریزش و افزایش حساسیتهای ناحیه چشم و در بینی، حلق و گلو افزایش ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی، نمود پیدا می کند.

وی ادامه داد: این پدیده روی دستگاه تنفسی تحتانی و بیشتر در افرادی تاثیر می گذارد که دچار حساسیتهای راههای تنفسی یا همان بیماری آسم هستند و در این افراد حالاتی نظیر تنگی نفس، سرفه، خس خس سینه مشاهده می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس گفت: گرد و غبارها در دراز مدت روی افردی که در معرض این پدیده قرار دارند گاهی به صورت بیماری انسداد مزمن مجاری تنفسی و همچنین چسبندگی ریه مشاهده می شود


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-326.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:37 | توسط : سلماس پرس  | 

به مناسبت ماه مبارک رمضان ا اجرای طرح همای رحمت در سلماس

به مناسبت ماه مبارک رمضان

ا اجرای طرح همای رحمت در سلماس

خبرگزاری فارس:رئیس جمعیت هلال احمر سلماس از اجرای طرح همای رحمت با حفظ کرامت کامل انسان‌ها دراین شهرستان ‌خبر داد.

حمید دهقانی رئیس جمعیت هلال احمرسلماس در گفتگو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار داشت: طرح همای رحمت با تاسی به مولای متقیان با کمک خیران، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس همزمان با ماه مبارک رمضان به اجرا در آمده است.

رئیس جمعیت هلال احمرسلماس با بیان اینکه طرح همای رحمت توسط نیروهای اداری،داوطلبان وجوانان جمعیت هلال احمر سلماس  به مناسبت ایام مبارک ماه رمضان به اجرا در آمده است، گفت: جمعیت هلال احمرسلماس سبدهای غذایی را که ازخیرین جمع آوری شده در سطح شهرستان بین نیازمندان توزیع می کند.

 وی با اشاره به اینکه این طرح امسال نیز مانند سال های گذشته همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، با استقبال خوبی همراه شده است، اظهار کرد: ترویج سیره حضرت علی(ع) و ایجاد بستر مناسب جهت مشارکت افراد داوطلب و خیر در کمک به نیازمندان و افراد بی بضاعت، ترویج فرهنگ بشر دوستانه و تحقق شعار هلال احمر از اهداف این طرح است.

 دهقانی بیان کرد: طرح همای رحمت با حفظ کرامت کامل انسان‌ها دراین شهرستان‌ و با همکاری نیروها اداری، داوطلبان وجوانان جمعیت هلال‌احمر سلماس اجرا می‌شود.

 وی ادامه داد: در اجرای این طرح، نیروهای جمعیت هلال احمر با شناسایی خانواده های نیازمند که بیشتر خانواده های دارای بیماران صعب العلاج، سرطانی و نیز خانواده های بی سرپرست را شامل می شود، نسبت به ارائه کمک های غیر نقدی به آنان به صورت نامحسوس اقدام می کنند.

 رئیس جمعیت هلال احمر سلماس یاد آور شد: این سبدهای غذایی شامل برنج، حبوبات، قند و شکر، پنیر و گردو، ماکارونی، کنسرو، گوشت یا مرغ و خرما است که شبانه توسط نیروهای داوطلب هلال احمر بین خانواده های نیازمند و بی بضاعت توزیع می شود.

این مسئول در پایان بیان داشت:سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان مرجع مورد اعتماد مردم وحلقه ارتباطی بین توان توانمندان ونیاز نیازمندان میباشد که انتظار می رود مردم  ایران اسلامی ما در راستا یاری نمایتد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-325.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 12:9 | توسط : سلماس پرس  | 

پیش بینی 3 روزه

پیش بینی 3روزه وضیعت هوای استان جهت اطلاع همشهریان


دوشنبه 91/5/9 :  نیمه ابری گاهی افزایش ابر،  در برخی نقاط همراه با رگبار باران و رعد  و برق و وزش باد

سه شنبه 91/5/10 :  کمی ابری گاهی وزش باد در بعداز ظهر رشد ابر،  در برخی نقاط همراه با رگبار باران و رعد و برق

چهارشنبه 91/5/11: کمی ابری گاهی وزش باد در بعد از ظهر، افزایش ابر در برخی نقاط همراه با رگبار باران و رعد و برق

منبع :وب سایت اداره کل هواشناسی استان آذربایجان غربی


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-324.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 9:37 | توسط : سلماس پرس  | 

9 چیز که موجب فراموشی است

9 چیز که موجب فراموشی است

رعایت اصولی بسیار ساده ما را از گزند بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها‌‌ رها می‌کند.
وبلاگ خبری سلماس به نقل از کتاب مفاتیح الحیاه آمده است:

رسول خدا (ص) می‌فرماید:‌ای علی! ۹چیز مایه فراموشی است: خوردن سیب ترش، گشنیز، پنیر، نیم خورده موش، خواندن نوشته قبر‌ها، راه رفتن میان دو زن، زنده انداختن جانور از بدن، حجامت در فرورفتگی پشت گردن و ادرار کردن در آب راکد. «


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-323.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 9:26 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس قتل عام مسلمانان میانمار وحشیانه ترین جنایت بشری است

امام جمعه سلماس :

قتل عام مسلمانان میانمار وحشیانه ترین جنایت بشری است

ارومیه - امام جمعه سلماس گفت : قتل عام مسلمانان میانمار وحشیانه ترین جنایت بشری و نشانه بارزی از نسل كشی است .

قتل عام مسلمانان میانمار وحشیانه ترین جنایت بشری است

حجت الاسلام سید محمد موسوی روز یكشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : امروز درحالی انسانهای بیگناه به كام مرگ می روند كه مدعیان دروغین حقوق بشر در كاخهای سربه فلك كشیده دم از انسانیت زده و دولتهای مختلف را به بهانه نقض حقوق بشر محكوم می كنند .

وی اظهار داشت :‌در عصری كه اعتقاد به ادیان مختلف شعار همیشگی مجامع بین المللی شده قرآنها آتش زده می شود و بالاتر از آن كودكان و زنان به جرم مسلمان بودن در آتش كینه و نفرت دشمنان بشریت می سوزند ، هیچ فریادی در دفاع از مظلوم شنیده نمی شود.

امام جمعه سلماس اظهار داشت : هزاران مسلمان آواره شده، زندگی ، خانه و كاشانه خود را از دست داده اند خوی وحشیگری در این نقطه دنیا به پشتیبانی جهان سلطه چنان قوت گرفته است كه می رود تا تلخ ترین و غم انگیزترین حوادث تاریخ بشریت را خلق كند .

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان كرد : سكوت سازمان های بین المللی در برابر این حادثه تلخ نشانه بارز بی اعتنایی جهان غرب به مقام انسانیت است .

وی افزود : قتل عام انسانهای بیگناه تنها به جرم مسلمان بودن را هیچ آئینی درخود ثبت نكرده است اگر جهان غرب كمی تامل كند خواهد فهمید حتی در د ین مقدس مسیحیت نیز چیزی بنام نسل كشی وجود ندارد .

امام جمعه سلماس گسترش بیداری اسلامی و سقوط پیاپی دیكتاتورها را نشانه بارز نگرانی غرب از شكوفایی اسلام و افول نظام سرمایه داری غرب دانسته و گفت : به همین دلیل است استكبار جهانی برای تسكین آلام خود دست به جنایات هولناكی زده و تلاش می كند فضای رعب و وحشت را در میان مسلمانان حاكم سازد


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-322.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:40 | توسط : سلماس پرس  | 

طرح ضیافت افطاری فرهنگیان سلماس برگزار شد

طرح ضیافت افطاری فرهنگیان سلماس برگزار شد

سلماس، ارومیه - اجرای طرح ضیافت افطاری فرهنگیان سلماس دیشب با حضور جمعی از فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش این شهرستان آغاز شد.

طرح ضیافت افطاری فرهنگیان سلماس برگزار شد

معاون توسعه و برنامه ریزی مدیریت آموزش و پرورش سلماس در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در راستای اجرای این طرح به 16 هزار نفر از فرهنگیان و بازنشستگان افطاری داده می شود.

محمود مولایی افزود: این طرح بر اساس دستور مقام عالی وزارت و باهدف تكریم و ارتقاء جایگاه فرهنگیان به مدت یك هفته اجرا می شود.

وی اظهار كرد: تمهیدات لازم به منظور برگزاری هرچه بهتر این طرح و اطلاع رسانی مناسب انجام شده است.

وی طرح ضیافت را از جمله بهترین طرحهای آموزش و پرورش دانست و گفت: این طرح سبب ایجاد صله رحم و آشنایی بیشتر همكاران فرهنگی و خانواده های آنان می شود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-321.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:31 | توسط : سلماس پرس  | 

سامانه بانك اطلاعاتی اداره ثبت احوال سلماس راه اندازی شد.

سامانه بانك اطلاعاتی اداره ثبت احوال سلماس راه اندازی شد.

سلماس، ارومیه - برای نخستین بار در سطح آذربایجان غربی سامانه بانك اطلاعاتی اداره ثبت احوال سلماس با استفاده از تكنیك فیبر نوری راه اندازی شد.

سامانه بانك اطلاعاتی اداره ثبت احوال سلماس راه اندازی شد.

بهمن آقاجان زاده روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: این سامانه با تلاش كارشناسان انفورماتیك استان و شهرستان سلماس در مدت یك هفته انجام شده و این كار در مراحل قبلی بصورت خط دیتا عمل می كرد.

وی افزود: با راه اندازی این سیستم سرعت نقل و انتقال داده ها سه برابر افزایش داشته و هیچگونه قطعی ارتباط در استفاده از بستر فیبر نوری وجود نخواهد داشت.

وی همچنین از راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری در این اداره خبر داد و افزود: با استفاده از این سامانه بوركراسی اداری به نحو چشمگیری كاهش یافته و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های پستی این اداره فراهم شد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-320.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:30 | توسط : سلماس پرس  | 

جشن گلریزان در سلماس برگزار می شود

جشن گلریزان در سلماس برگزار می شود

سلماس، ارومیه - مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سلماس از برگزاری پنجمین دوره جشن گلریزان در این شهرستان همزمان با ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد.

جشن گلریزان در سلماس برگزار می شود

توحید حبیب زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مراسم بعد از افطار در تالار كاج سبز با حضور خیران، نیكوكاران و آحاد مردم نوع دوست سلماس در قالب بازاریان، اصناف و صاحبان صنایع برگزار می شود.

وی گفت: با اتحادیه های صنوف، كسبه بازار، صاحبان صنعت و تولیدكنندگان، ادارات و نهادهای مختلف از جمله دستگاه قضایی و بانكهای عامل دراین زمینه رایزنی های لازم صورت گرفته است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-319.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:28 | توسط : سلماس پرس  | 

برگزاري كميته وصول مطالبات در سلماس

كميته وصول مطالبات شهرستان سلماس برگزار شد

به گزارش وبلاگ خبري سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ كميته وصول مطالبات شهرستان سلماس با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان سلماس و مديرعامل شركت گاز استان آذربايجان غربي در محل فرمانداري شهرستان سلماس برگزار شد.

در اين جلسه مطالبات شركت گاز از جايگاه داران CNG اين شهرستان بررسي شد. همچين مقرر شد جايگاه داران CNG سلماس در فرصت سه ماهه كليه بدهي هاي خود را به شركت گاز تسويه نمايند و در صورت عدم پرداخت بدهي ها طبق مصوبه دولت از ادامه فعاليت آنها جلوگيري خواهد شد.

امروز همچنين مرتضي نظري فرماندار سلماس به همراه مديرعامل شركت گاز استان آذربايجان غربي از عمليات گاز رساني محور سيلاب بازديد كردند.

طبق اين گزارش فرماندار سلماس به همراه مديرعامل شركت گاز استان آذربايجان غربي مسائل و مشكلات اين پروژه را بررسي و دستورت لازم را صادر كردند.

گفتني است عمليات گاز رساني به محور سيلاب 6 روستا را تحت پوشش خواهد داد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-318.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه نهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:36 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: احترام به والدین در جامعه نهادینه شود

نسخه چاپيارسال به دوستان
امام جمعه سلماس:
احترام به والدین در جامعه نهادینه شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: احترام به والدین در جامعه به نحو شایسته‌ای نهادینه شود.

خبرگزاری فارس: احترام به والدین در جامعه نهادینه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: در دین مبین اسلام احترام به والدین مورد تاکید قرار گرفته است و این امر اهمیت احترام به والدین را می‌رساند.

وی با بیان اینکه نباید محبت به والدین و احترام به آنها را نادیده گرفت، تصریح کرد: لازم است تا مردم روزه‌دار در این ماه بیشتر از سایر ماه‌ها به والدین خود احترام بگذارند.

موسوی با بیان اینکه فردی که به والدین خود احترام می‌گذارد در این دنیا و آخرت رستگار خواهد بود، افزود: رضایت والدین از فرزندشان سبب رضایت خداوند نیز می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به فضیلت‌های ماه مبارک رمضان، گفت: باید توجه داشت همه ماه‎های سال الهی هستند و از ارزش و اهمیت بالایی برخوردارند، اما ماه مبارک رمضان ویژگی‎های برجسته‎ای دارد که تک‌تک روزهای این ماه خجسته و مبارک هستند.

وی با اشاره به اهمیت عبادت در این ماه، خاطرنشان کرد: یک روز روزه این ماه ارزش ماه‎ها عبادت را دارد.

خطیب جمعه سلماس گفت: اهل‌بیت (ع) این ماه را بهترین فرصت تقرب به سوی ذات اقدس الهی می‎دانند که فرد مؤمن پس از طی دو ماه رجب و شعبان خود را آماده ورود به این‌ ماه کرده است.

موسوی با بیان اینکه استجابت کامل ادعیه ماه مبارک رمضان در زمان ظهور امام زمان (عج) خواهد بود، اظهار داشت: با دقت در بسیاری از روایات عصر ظهور متوجه خواهیم شد همه آرمان‎ها و خواسته‎های انسانی در دولت کریمه قائم محمد محقق خواهند شد زیرا در زمان ظهور است که همه اهل قبور خوشحال خواهند شد.

وی اعلام کرد: وقتی در دعای معروف ماه رمضان از خدا می‎خواهیم که تمام فقرا را غنی کند، ریشه‎کن شدن فقر و برپایی رفاه اقتصادی جز در سایه عدالت محقق نخواهد بود و با اجرای اصل عدالت اجتماعی و برپایی قسط قرآنی، این امر مهم امکان‌پذیر خواهد شد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-317.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:44 | توسط : سلماس پرس  | 

علی‌اکبر آقایی در گفت‌وگو با فارس:سخنان رهبری منافع اروپا و آمریکا را به خطر انداخت

نسخه چاپيارسال به دوستان
علی‌اکبر آقایی در گفت‌وگو با فارس:
رهبر معظم انقلاب آرمان‌های مردم ایران را بیمه کردند /سخنان رهبری منافع اروپا و آمریکا را به خطر انداخت

خبرگزاری فارس: نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب با بیانات گهربار اخیر خود، بار دیگر راهی روشن در مقابل مردم و مسئولان قرار دادند و آرمان‌های آن را بیمه کردند.

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب آرمان‌های مردم ایران را بیمه کردند /سخنان رهبری منافع اروپا و آمریکا را به خطر انداخت

علی‌اکبر آقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام راهگشای بسیار خوبی برای اتفاقات منطقه و ایران است که می‌طلبد همه مسئولان این بیانات را به عنوان یک نقشه در سر راه خود قرار دهند تا بتوانیم از این بحران همانند دیگر توطئه‌های استکبار جهانی عبور کنیم.

وی افزود: اگر مسئولان به درستی به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند کشور به راحتی خواهد توانست از بحران‌های پیش‌رو عبور کرده و تحریم‌های دشمنان را پشت سر بگذارد.

آقایی با بیان اینکه حفظ وحدت و مشارکت در مدیریت کشور پیام بزرگ رهبر معظم انقلاب است، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات گهربار اخیرشان، نبود چالش در کشور را نشانه موفقیت و پیشتازی ایران درعرصه‌های مختلف دانسته و فرمودند که این وضعیت نشانگر دستیبابی ایران به استقلال اقتصادی واقعی است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان اخیر مقام معظم رهبری نگاه ژرف به واقعیت امروز جهان است، تصریح کرد: این سخنان مقام معظم رهبری تاثیر بسیاری در ملت مسلمان خواهد داشت و منافع اروپا و آمریکا را به خطر انداخت.

وی با بیان اینکه با ایستادگی، مقاومت و حضور همیشه در صحنه ملت ایران و نیز به برکت انقلاب اسلامی خداوند ملتی به ما عطا کرده که همواره در دنیا اسوه و الگو است و در تمام ابعاد سخنان تازه‌ای برای سایر ملل دارد، اظهار داشت: بسیاری از بدخواهان نظام به فرموده رهبر فرزانه انقلاب در تلاشند تا با حربه تحریم ملت ایران را شکست خورده ببینند ولی این آرزوی آنها هرگز محقق نمی‌شود.

نماینده مردم سلماس با بیان اینکه پیشرفت و توسعه رفاه ملی در ایران بزرگ‌ترین نگرانی زورگویان است، تصریح کرد: امروز مستکبران خود در حالی که گرفتار بحران‌های بزرگ اقتصادی هستند از پیشرفت و ترقی ملت ایران به هراس افتاده و به همین خاطر با توطئه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا شیرینی این پیشرفت‌ها را به کام ملت ایران تلخ کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه غربی‌ها به دنبال راهی هستند که چهره نظام اسلامی را مخدوش و ذهن ملت‌های جهان را نسبت به نظام و انقلاب اسلامی مخدوش کنند، اضافه کرد: این نوع فرافکنی توسط استکبار جهانی در راس آن آمریکا و رژِیم صهیونستی در حالی است که ملت‌های جهان به ماهیت این رژیم‌های پلید و ضدانسانی پی برده و فریب تبلیغات دروغین آنها را نمی‌خورند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-316.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:33 | توسط : سلماس پرس  | 

نماینده مردم سلماس : حفظ وحدت و مشاركت در مدیریت كشور پیام بزرگ رهبر معظم انقلاب است


نماینده مردم سلماس : حفظ وحدت و مشاركت در مدیریت كشور پیام بزرگ رهبر معظم انقلاب است

رئیس كمیسیون عمران و نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با تجلیل از درایت و روشنگری های داهیانه رهبر معظم انقلاب گفت :‌مشاركت در مدیریت كشور و حفظ وحدت و یكپارچگی پیام بزرگ مقام معظم رهبری است .

 علی اكبر آقایی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : رهبر معظم انقلاب در بیانات گهربار اخیرشان، نبود چالش در كشور را نشانه موفقیت و پیشتازی ایران درعرصه های مختلف دانسته و فرمودند كه این وضعیت نشانگر دستیبابی ایران به استقلال اقتصادی واقعی است .

وی اظهار داشت : بسیاری از بدخواهان نظام به فرموده رهبر فرزانه انقلاب در تلاشند تا با حربه تحریم ملت ایران را شكست خورده ببینند، ولی این آرزوی آنها هرگز محقق نمی شود.

نماینده مردم سلماس درخانه ملت اظهار داشت : رشد رفاه ملی در ایران بزرگترین نگرانی زورگویان است، امروز آنها در حالی كه گرفتار بحران های بزرگ اقتصادی هستند ، از پیشرفت و ترقی ملت ایران به هراس افتاده و به همین خاطر با توطئه های مختلف تلاش می كنند تا شیرینی این پیشرفت ها را به كام ملت ایران تلخ كنند .

رئیس كمیسیون عمران مجلس ادامه داد : غربی ها با بهانه قرار دادن انرژِی هسته ای و ادعای نخ نمای نقض حقوق بشر در ایران، دنبال راهی هستند كه چهره نظام اسلامی را مخدوش كرده و ذهن ملتهای جهان را نسبت به نظام و انقلاب اسلامی مخدوش كنند.

آقایی تاكید كرد: این نوع فرافكنی توسط استكبار جهانی در راس آن آمریكا و رژِیم صهیونستی در حالی است كه ملت های جهان به ماهیت این رژیم های پلید و ضد انسانی پی برده و فریب تبلیغات دروغین آنها را نمی خورند.

وی با عنوان اینكه ایران اسلامی از منابع عظیم ثروت و نیروی انسانی توانمند برخوردار است افزود : داشتن ثروت های خدادادی و مهمتر از همه، جمعیت جوان ، توانمند و پای كار می تواند كشور را در رسیدن به موفقیت های بزرگ یاری كرده و ملت ایران را به قله های ترقی و پیشرفت برساند .

آقایی خاطرنشان كرد : رهبر معظم انقلاب با بیانات گهربار اخیر خود، بار دیگر راهی رشن در مقابل مردم و مسوولین قرار دادند و آرمانهای آن را بیمه كردند


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-315.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:22 | توسط : سلماس پرس  | 

نسل کشی مسلمانان در ميانمار

 

بسم رب الشهدا

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

ديده بگشا اي صنم، اي ساقي مستان، علي!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

آجرك الله بقيه الله

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

http://masafportal.com/upload/item/1342681537_mianmar.jpg


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-314.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 20:21 | توسط : سلماس پرس  | 

مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی سلماس: فیوضات ماه رمضان پادزهری برای سم مهلک تهاجم فرهنگی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی سلماس:
فیوضات ماه رمضان پادزهری برای سم مهلک تهاجم فرهنگی است

خبرگزاری فارس: مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی سلماس تهاجم فرهنگی استکبار جهانی را بسیار وسیع و در عین حال زهرآلود توصیف کرد و گفت: ماه رمضان و فیوضات آن بهترین پادزهر برای این سم مهلک است.

خبرگزاری فارس: فیوضات ماه رمضان پادزهری برای سم مهلک تهاجم فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس حجت‌الاسلام ایوب الهیاری صبح امروز در مراسمی که به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از کارکنان نیروی انتظامی سلماس ترتیب یافته بود با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با اشاره به فضیلت‌های این ماه اظهار داشت: ماه رمضان ماه تهذیب نفس، تطهیر قلوب، ماه نشاط و شتاب به سوی عبادت و تقرب به سوی خدا بوده و آغاز فصل جدید و مرحله نوین عمر و زندگی است.

مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی سلماس با بیان اینکه یکی از نعمت‌های بزرگی که خداوند منان به انسان ارزانی داشته است ماه مبارک رمضان است، گفت: این ماه ماهی است که در آن انسان آمادگی کامل‌شدن را در خود به وجود می‌آورد و انسان خود را از پرتگاه جدا ساخته و به خالق خود نزدیک می‌شود.

وی در ادامه با بیان حدیثی از رسول گرامی اسلام افزود: بهشت از اول تا پایان هر سال برای ورود ماه مبارک رمضان آراسته و تزیین می‌شود و آنگاه که شب اول ماه مبارک رمضان فرا می‌رسد، نسیمی از زیر عرش الهی وزیدن می‌کند که در اثر وزش این نسیم برگ درختان و کوبه درهای بهشتی به صدا درمی‌آید و آهنگی شنیده می‌شود که هرگز کسی بهتر از آن را نشنیده است.

این مسئول ظرفیت ماه مبارک رمضان را ظرفیت خودسازی و پالایش جامعه از زشتی‌ها و نابسامانی‌ها توصیف کرد و گفت: ماه مبارک رمضان موسم تقویت روحیه ایمان، تقوا و اصلاح انسان‌هاست به طوری که بر اساس آمار نهادهای انتظامی و قضایی جرم و جنایت در این ماه به حداقل می‌رسد.

مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی سلماس در ادامه توصیه مقام معظم رهبری را که همه جامعه باید رنگ و بوی قرآنی و حرکت به سمت قرآن آموختن بگیرد، گفت: همه مسئولان و خانواده‌ها باید در ترویج قرآن، تلاوت، انس با آن و همچنین حفظ کلام الهی همت کنند که در این صورت همه جامعه سرشار از نور و برکت و رحمت می‌شود.

 الهیاری همچنین قرآن را محور حرکت‌های غرورآفرین در حوزه تربیتی و اصلاح بسیاری از نارسایی‌ها و کج‌روی‌ها در جامعه توصیف کرد و بیان داشت: حضور جوانان در برنامه‌های مختلف قرآن‌آموزی به ویژه شکل‌گیری کرسی‌های تلاوت قرآن در مساجد نشان‌دهنده تثبیت این فرهنگ در حرکت تربیتی است.

وی تهاجم فرهنگی استکبار جهانی را بسیار وسیع و در عین حال زهرآلود توصیف کرد و گفت: ماه رمضان و فیوضات آن بهترین پاد زهر برای این زهر و سم مهلک است که همه خانواده‌ها باید این ماه را فرصت و غنیمت بدانند تا جوانان و نوجوانان ما با برخورداری از روحیه تهذیب و تکامل معنوی و ارزشی خود را از هرگونه بزه و گناه دور کنند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-313.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:30 | توسط : سلماس پرس  | 

سالانه افزون بر 650 تن عسل در سلماس تولید می شود

سالانه افزون بر 650 تن عسل در سلماس تولید می شود


سلماس، ارومیه - مدیرجهاد كشاورزی شهرستان سلماس گفت: با بهره گیری از تجارب كارشناسان سازمان جهاد كشاورزی امسال افزون بر 650 تن عسل در سلماس تولید می شود.

پرویز قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ان افزود: شرایط مناسب آب و هوایی و زیست بوم ها متنوع شهرستان سلماس برای پرورش زنبور عسل باعث افزایش محصول و نیز اشتغال یكهزار نفر دراین بخش شده است . 

وی اظهار كرد: در راستای ایجاد اشتغال و افزایش میزان تولیدات امسال دوره مهارتی زنبورداری با شركت فراگیران و مربیان زنبورداری در محل زنبورستان های سلماس برگزار شد.

پارسال افزون بر 14 هزار تن عسل از 757 هزار كلنی زنبور عسل در آذربایجان غربی برداشت شده كه رتبه نخست تولید عسل در كشور را به خود اختصاص داده است.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-312.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:52 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار از پروژه آب رساني به شهرهاي سلماس و تازه شهر بازديد كرد

فرماندار از پروژه آب رساني به شهرهاي سلماس و تازه شهر بازديد كرد


به گزارش وبلاگ سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ مرتضي نظري پيش از ظهر امروز به همراه مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري استان آذربايجان غربي از عمليات اجرايي برج آبگيري سد نه دي و پروژه آب شرب آشاميدني از سد زولا به شهر هاي سلماس و تازه شهر بازديد كردند.

فرماندار سلماس در اين بازديد اعلام كرد: بزودي پيمانكار پروژه آب رساني از سد زولا به شهر سلماس و تازه شهر كار خود را با تمام توان آغاز خواهد كرد.

گفتني است رودخانه زولا از ارتفاعات شمال غرب كشور در مرز ايران و تركيه سرچشمه گرفته و پس از عبور از حومه شهرستان سلماس به درياچه اروميه مي ريزد.

در اين طرح نسبت به احدث سد مخزني برروي اين رودخانه و تنظيم آب براي مصارف كشاورزي در شهرستان سلماس اقدام مي گردد.

شبكه آبياري و زهكشي پاياب سد مخزني زولا به وسعت ۳۰۳۰۰ هكتار (شامل ۱۷۴۰۰ هكتار توسعه و ۱۲۹۰۰ هكتار بهبود) طراحي گرديده است . در سالهاي قبل بخشي از كانالهاي اصلي سواحل راست و چپ به مورد اجرا گذاشته شده و در طرح جديد ادامه عمليات احداث شبكه مدرن آبياري و زهكشي پيش بيني شده است .
   
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-311.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:50 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندارسلماس :با گرانفروشان به شدت برخورد می شود

فرماندارسلماس :با گرانفروشان به شدت برخورد می شود

ارومیه - فرماندار سلماس با عنوان اینكه مردم نگران ارزاق عمومی نباشند گفت: در كنار تامین مایحتاج ضروری مردم در حد كفایت با گرانفروشان به شدت برخورد می شود.

فرماندارسلماس :با گرانفروشان به شدت برخورد می شود

مرتضی نظری روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : از دوازدهم تیر ماه چهار تن گوشت مرغ در هشت نقطه شهرستان سلماس توزیع شده و روند توزیع همچنان ادامه خواهد داشت .

وی اظهار داشت : همچنیبن از بیست و پنجم تیرماه توزیع 50 هزار تن برنج نیز آغاز شده و علاوه برآن 150 تن نیز در انبارها ذخیره سازی شده كه در صورت نیاز توزیع می شود.

فرماندارسلماس با اشاره به توزیع شكر مورد نیاز مردم گفت: با توجه به فصل تهیه مرباجات توسط خانواده ها 40 تن شكر در سطح شهر توزیع شده و از بابت تامین این كالا نیز هیچ نگرانی وجود ندارد.

نظری یادآورشد : درنمایشگاه طرح ضیافت كه اواخر همین هفته پرپا خواهد شد گوشت قرمز و مرغ با تخفیف 15 الی 30 درصد بصورت تازه فروخته خواهد شد .

وی افزود : در این نمایشگاه علاوه برگوشت قرمز و مرغ، حبوبات ، مواد پروئتینی ، البسه و سایر وسایل مورد نیاز مردم عرضه خواهد شد .

فرماندارسلماس با بیان اینكه عده ای تلاش می كنند با ایجاد فضای روانی و تبلیغ گرانی و تورم آنهم درماه مبارك رمضان كام دشمنان را شیرین كنند اظهار داشت : برای مبارزه با دشمنان پیشگیری از افزایش كاذب قیمت ها علاوه بر تامین ارزاق مورد نیاز مردم گروه های محسوس و نامحسوس بازار را كنترل و در صورت مشاهده هر گونه تخلف به شدت با آنان برخورد خواهد شد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-310.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 8:34 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: رمضان فرصتی برای تربیت قرآنی فرزندان است


امام جمعه سلماس:
رمضان فرصتی برای تربیت قرآنی فرزندان است

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنمی برای تربیت قرآنی فرزندان است که باید از این فرصت نهایت استفاده را کرد.

حجت‌الاسلام محمد موسوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار داشت: در این ماه مبارک همچون ماه محرم فضایی عرفانی و معنوی در همه اماکن اعم از مساجد، مدارس و خانواده‌ها ایجاد می‌شود به طوری که قلوب مومنان به ویژه نوجوانان در مقابل واقعیت‌ها منعطف می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی به دنبال کم‌رنگ کردن اعتقادات دینی ملت‌ها هستند، اضافه کرد: نظام اسلامی چنانچه به شکل واقعی در سراسر جهان سیطره پیدا کند منافع صاحبان زر و زور از بین می‌رود پس برای برچیدن این مکتب فکری در جهان تلاش می‌کنند بنابراین مسئولیت مسلمانان در این ماه سنگین‌تر از سایر ایام سال است.

موسوی با بیان اینکه ماه پرفضیلت شعبان را هم پشت ‌سر گذاشته‌ایم، خاطرنشان کرد: ماه شعبان فرصت مناسبی برای خودسازی و آماده شدن برای ورود به ماه مبارک رمضان بود لیکن امیدواریم همه مردم از این ایام به ویژه اعیاد شعبانیه نهایت استفاده را کرده باشند.

وی همچنین به نقش رسانه‌های جمعی نیز در این حوزه اشاره کرد و اظهار داشت: رسانه‌های جمعی می‌توانند برای انجام وظایف عبادی الهی ویژه این ماه شور و اشتیاق مضاعفی درجامعه ایجاد کنند چرا که رسانه‌ها امروزه در فرهنگ جامعه بسیار نقش‌آفرین هستند.

موسوی مهم‌ترین عامل موثر در تربیت قرآنی فرزندان را اعمال و رفتار والدین آنها در این ایام دانست و اظهار داشت: کودکان و نوجوانان بیش از آنکه سایر اقشار جامعه و مربیان مدارس را برای خود سرمشق قرار دهند با والدین خود ارتباط نزدیک و صمیمانه ایجاد می‌کنند پس در این ماه عرفانی باید تلاش شود تا فرزندانی مومن، متدین و متعهد تربیت کنند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-309.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:8 | توسط : سلماس پرس  | 

به منظور تنظیم بازار نمایشگاه ضیافت رمضان در سلماس برگزار می شود


به منظور تنظیم بازار نمایشگاه ضیافت رمضان در سلماس برگزار می شود

فرماندار سلماس از برپایی نمایشگاه ضیافت رمضان در این شهرستان خبر داد و گفت: نظارت بر بازار بسیار دقیق است.

به گزارش وبلاگ خبری سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ مرتضي نظري پيش از ظهر روز يكشنبه در گفتگوي زنده با برنامه راديويي صداي مهر شبكه استاني آذربايجان غربي ضمن تبريك حلول ماه مبارك رمضان و قبولي طاعات و عبادات اظهار داشت: برای عرضه کالاهای مورد نیاز برای ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان سلماس نمایشگاه ضیافت رمضان به مدت 20 روز در محل ترمينال قديم برپا خواهد شد

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این‌باره افزود: مقدمات کار فراهم شده است و این نمایشگاه در هفته اول ماه مبارک رمضان گشایش می یابد.

نظري خاطرنشان کرد: روند نوسانات قیمت کالاها در ماه‌های گذشته سبب شد نظارت بر قیمت‌ها از طرف اداره بازرگاني افزایش یابد و با متخلفان برخورد جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر بازار باید بسیار دقیق باشد، تأکید کرد: باید تلاش کرد تا با افراد متخلف در بازار برخورد شود و در این باره با اعمال قانون می‌توان نبض بازار را در دست داشت و از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری کرد.

وی گفت: برای آسودگی خاطر شهروندان در این ماه پر خیر و برکت گشت های مشترک ماموران بازرگاني ، تعزیرات حکومتی و مرکز بهداشت نیز برای برخورد قانونی با تخلفات بهداشتی در سطح این شهرستان انجام می شود.

نظري همچنين در ادامه با اشاره به توزيع كالاهاي اساسي بدون واسطه به مردم گفت: کالاهای اساسی از جمله برنج و مرغ کشتار روز ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان تامین شده است و توزیع آنها در مراکز منتخب سلماس با نصب پلاکارد در 8 نقطه شهر انجام می شود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-308.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:5 | توسط : سلماس پرس  | 

*بازارچه مرزی كوزه رش سلماس بزودی بازگشایی می شود

نماینده مجلس:

بازارچه مرزی كوزه رش سلماس بزودی بازگشایی می شود

سلماس، ارومیه - نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی از بازگشایی بازارچه مرزی كوزه رش این شهرستان در آینده نزدیك خبرداد.

1391/05/12 - 00:10

علی اكبر آقایی روز یكشنبه در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری سلماس گفت: هیات دولت در جلسه اخیر خود بازارچه كوزه رش سلماس را به عنوان بازارچه فعال منظور كرده و این مصوبه بزودی برای اجرا به استانداری آذربایجان غربی ابلاغ می شود.

رئیس كمیسیون عمران مجلس افزود: راه دسترسی به این بازارچه 10 كیلومتر بوده كه 8 كیلومتر آن با اعتبار 17 میلیارد ریال زیرسازی و آسفالت شده و برای دو كیلومتر دیگر آن نیز سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

آقایی گفت: بازگشایی بازارچه كوزه رش سلماس آرزوی دیرینه مردم منطقه بوده و با بازگشایی آن سیمای اقتصاد منطقه بویژه مرزنشینان متحول می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینكه مجلس و دولت توجه ویژه به دریاچه ارومیه دارند افزود: مجلس بودجه 602 میلیارد ریالی برای احیای این دریاچه اختصاص داده كه امید می رود روند جذب این اعتبار هرچه زودتر انجام شود.

فرماندار سلماس هم در این جلسه گفت: از محل ایجاد مشاغل خانگی در سلماس 2092 نفر به بانك های عامل معرفی شده اند كه 1011 نفر مبلغ 40 میلیارد ریال تسهیلات دریافت كرده اند.

مرتضی نظری سهم سلماس از بابت اشتغال در سامانه رصد را 5410 نفر اعلام كرد و افزود: دستگاههای اجرایی شهرستان تاكنون به اشتغال 5627 نفر اقدام كرده اند و این قابل تقدیر است
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-307.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:4 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد اختصاص 602 میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد
اختصاص 602 میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی 602 میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، علی‌اکبر آقایی بعد از ظهر امروز در جلسه اشتغال و سرمایه‌گذاری سلماس، اظهار امیدواری کرد روند جذب این اعتبار هر چه زودتر انجام شود.

وی افزود: مجلس و دولت توجه ویژه به دریاچه ارومیه دارند و اقداماتی برای احیای این دریاچه در دست انجام است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی از بازگشایی بازارچه مرزی کوزه‌رش این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

آقایی گفت: هیئت دولت در جلسه اخیر خود بازارچه کوزه‌رش سلماس را به عنوان بازارچه فعال منظور کرده و این مصوبه به زودی برای اجرا به استانداری آذربایجان غربی ابلاغ می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: راه دسترسی به این بازارچه 10 کیلومتر بوده که هشت کیلومتر آن با اعتبار 17 میلیارد ریال زیرسازی و آسفالت شده و برای دو کیلومتر دیگر آن نیز 3 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

آقایی یادآورشد: بازگشایی بازارچه کوزه‌رش سلماس آرزوی دیرینه مردم منطقه بوده و با بازگشایی آن سیمای اقتصاد منطقه بویژه مرزنشینان متحول می‌شود.

فرماندار سلماس هم در این جلسه گفت: از محل ایجاد مشاغل خانگی در سلماس 2092 نفر به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که 1011 نفر مبلغ 40 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

مرتضی نظری سهم سلماس از بابت اشتغال در سامانه رصد را 5410 نفر اعلام کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی شهرستان تاکنون به اشتغال 5 هزار و 627 نفر اقدام کرده‌اند و این قابل تقدیر است.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-306.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:48 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار شهرستان سلماس : مقابله با مواد مخدر وظیفه همگانی است

فرماندار شهرستان سلماس : مقابله با مواد مخدر وظیفه همگانی است

سلماس ، ارومیه - فرماندار شهرستان سلماس با تاكید بر همكاری جمعی برای مقابله با آثار سوء مصرف مواد مخدر گفت : مقابله با مواد مخدر وظیفه همگانی است

مرتضی نظری روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود : گرایش به مواد مخدر زمینه ‌ساز بزرگترین انحرافات اخلاقی و اجتماعی است، در این شورا تلاش می شود با استفاده از راهكارهای كنترلی و پیشگیرانه گرایش به این بلای خاموش در این شهرستان كاسته شود.

وی اضافه كرد: تربیت و مشاوره صحیح بهترین روش برای پیشگیری و درمان مصرف مواد مخدر است كه خانواده‌ها و مدارس و دانشگاه‌ها در این زمینه بیشترین نقش را بر عهده دارند.

وی اظهار كرد : معتادان عضوی از جامعه هستند كه در صورت درمان و بهبود می‌توانند همچون دیگران نقش‌های اجتماعی را در جامعه بپذیرند و با كار و تلاش زمینه‌های پویایی و پیشرفت كشور را فراهم كنند.

نظری گفت : تلاش می‌شود تا در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ضمن بهره‌گیری مكانیزم‌های كنترلی و پیشگیرانه در اعتیاد به مواد مخدر، از روش‌ها و دانش‌های روز در خصوص درمان این بیماری نیز در شهرستان استفاده و آن را كاهش دهند .


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-305.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:53 | توسط : سلماس پرس  | 

اخبار کوتاه از سلماس

دوره باز آموزی غواصان شمال استان در سلماس برگزار شد

حميد دهقاني رئيس جمعيت هلال احمر سلماس در گفتگو با خبرنگار وبلاگ خبري سلماس اظهار داشت:در این دوره یک روزه که دیروز در دریاچه سد دریک سلماس برگزار شد 6 نفر ازغواصان شمال استان در زمینه نجات غریق و نحوه کمک رسانی به آنها آموزش های لازم را فراگرفتند.

مدرک باز آموزی غواصی از سوی هیئت نجات غریق استان به مربیان نجات غریق اعطا می شود.


سرپرست جديد اداره تبليغات اسلامي شهرستان سلماس معرفي شد.

به گزارش وبلاگ خبري سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس؛ پيش از ظهر امروز سرپرست جديد اداره تبليغات اسلامي سلماس با حضور فرماندار، امام جمعه و نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي و مديركل سازمان تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي در محل سالن جلسات فرمانداري معارفه شد.

طبق اين گزارش حجت الاسلام مصطفي محمدلو به عنوان سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان سلماس معرفي و از خدمات سيدمهدي ساجدي سرپرست قبلي تقدير و تشكر شد.


ديدار مردمي فرماندار به همراه نماينده مردم شريف سلماس و مديران سلماسي برگزار شد.

مرتضي نظري فرماندار سلماس امروز به همراه نماينده مردم شريف شهرستان سلماس و رئيس كميسيون عمران در مجلس شوراي اسلامي و مديران دستگاه هاي اجرايي و خدمات رسان شهرستان سلماس در مسجد امام رضا(ع) كوي مدرس با اهالي و مردم آن منطقه ديدار و مسائل و مشكلات آنان را بررسي و دستورات لازم را صادر كرد.


فرماندار به همراه نماینده مردم شریف شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی بطور سرزده در اداره مالیاتی شهرستان سلماس حضور یافت.

 مرتضی نظری فرماندار سلماس به همراه علي اكبر آقايي نماینده مردم شریف شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز بصورت سرزده در اداره امور مالیاتی شهرستان سلماس حضور یافتند. در این بازدید سرزده فرماندار از مراحل تنظیم و دریافت اظهار نامه مالیاتی مودیان حقیقی و حقوقی بازدید کرد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-304.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:37 | توسط : سلماس پرس  | 

در جاده تسوج - سلماس برخورد کامیون با نیسان 2 کشته برجای گذاشت

در جاده تسوج - سلماس برخورد کامیون با نیسان 2 کشته برجای گذاشت

خبرگزاری فارس: در پی برخورد کمپرسی با نیسان در جاده "تسوج ـ سلماس" دو کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی، در پی برخورد یک دستگاه کمپرسی با نیسان در ساعت 10.5 دقیقه امروز جاده تسوج سلماس موجب فوت دو تن و مصدومیت یک تن دیگر شد.

با اعلام حادثه به پایگاه فوریت‌های پزشکی تسوج و اعزام این پایگاه به محل حادثه و بررسی صحنه و وضعیت مصدومان، مشخص شد که دو تن از حادثه‌دیدگان در دم فوت کرده و مصدوم سوم پس از انجام اقدامات اولیه به درمانگاه تسوج انتقال داده شد..

در تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی (115) و اعلام حادثه، آدرس دقیق محل حادثه یکی از اولویت‌های اصلی سریع رسیدن کادر اورژانس است


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-303.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:23 | توسط : سلماس پرس  |